Krwiodawcy z Turku wyróżnieni podczas ogólnopolskiego spotkania

Jan Buda i Henryk Zagozda
Krwiodawcy z całego kraju spotkali się w Niepokalanowie podczas Maksymilianaliów, czyli środowisk, którym patronuje św. Maksymilian Maria Kolbe. Wśród nich byli też członkowie z Klubu HDK działającego przy parafii św. Barbary w Turku. Najaktywniejsi otrzymali pamiątkowe medale. 
 
Św. Maksymilian Maria Kolbe od 20 lat jest patronem polskich krwiodawców. Oprócz tego patronuje również środowiskom Tegoroczne spotkanie w Niepokalanowie zyskało więc uroczystą oprawę i to podwójnie, bowiem w tym roku obchodzona jest 125. rocznica urodzin świętego patrona. Do wspólnej modlitwy i rozmów włączyli się również krwiodawcy zrzeszeni w klubie HDK działającym przy parafii św. Barbary w Turku. 
Najbardziej aktywni z krwiodawców zostali odznaczeni Medalem Pamiątkowym XX Rocznicy Ustanowienia św. Maksymiliana Marii Kolbego Patronem Honorowych Dawców Krwi w Polsce. Ten wyjątkowy medal trafił także do przedstawicieli z Turku. Otrzymali go Anna Kubalska, Henryk Michalski, Jan Buda oraz Henryk Zagozda. Aby otrzymać to odznaczenie trzeba było łącznie spełnić kilka kryteriów - być członkiem klubu Honorowych Dawców Krwi, oddać co najmniej 25 litrów tego drogocennego leku oraz udzielać się społecznie. Klub HDK przy św. Barbarze działa już 1998 roku, a jego członkowie aktywnie uczestniczą w dzieleniu się krwią. 
Nowy wóz dla PSP w Turku oficjalnie przekazany. St...
Patryk Osieleniec w Zespole Placówek Edukacyjno – ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 29 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.