Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

...

...

W środę, 29 marca miały miejsce kolejne obrady turkowskiej Rady Miejskiej. Była to sesja nadzwyczajna i po raz kolejny - nadzwyczajnie długa, bo procedowanie zaledwie kilku punktów zajęło radnym niemal cztery godziny. Merytoryki w tym jednak było niewiele. Wiele było natomiast odniesień do portalu iTurek.

Trudno zaprzeczyć temu, że Rada Miejska nie szanuje tego, co w tych trudnych czasach jest najcenniejsze - czasu, zarówno swojego, jak i mieszkańców, którzy chcieliby obrady śledzić. Zamiast dyskutować na tematy merytoryczne, sprawy mieszkańców, poruszać tematy miastotwórcze, szukać rozwiązań ulepszających życie turkowian, zajmuje się tematami trzeciorzędnymi, poruszając nierzadko kwestie obyczajowe z prywatnego życia radnych.

Mimochodem wczoraj portal iTurek.net stał się jednym z bohaterów sesyjnych dyskusji. Nie to jest jednak naszym celem. Przedstawiamy fakty, interpretację pozostawiając czytelnikom. Obiecujemy, że jeśli miasto będzie miało powody do dumy będziemy je chwalić. Aktualnie, spektakularnych sukcesów nie widać jednak na horyzoncie. Brak inwestorów, unoszący się smród DeVerisa oraz świecące pustkami lokale w centrum miasta i wiele innych to żywe dowody na to, że miasto przestało się rozwijać. O tym natomiast kto jest rzetelny na szczęście nie decydują ani politycy ani samorządowcy, a czytelnicy, na których pozytywne opinie narzekać nie możemy

Mariola Kadrzyńska-Siwek, przewodnicząca Rady Miejskiej głośno powiedziała, że liczy się dla niej i Ziemi Turkowskiej lojalność. Cóż, dla nas liczy się przede wszystkim rzetelność. Rządzenia miastem nie można rozpatrywać w kategoriach „Kto nie z nami, ten przeciw nam”. Portal iTurek nie bierze udziału w tej grze zespołowej, o której mówiła pani przewodnicząca. Miasto to nie stadion, tu nie ma miejsca na grę.

Wiosenny koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Sz...
O pieniądzach i inwestycjach. Turecka Izba Gospoda...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.