Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

25-lecie Kawęczyniaka uczczone okolicznościową publikacją

25-lecie Kawęczyniaka

Czasopismo samorządu gminy Kawęczyn, czyli po prostu „Kawęczyniak” z okazji 25-lecia swojego istnienia doczekał się okolicznościowe publikacji. Promocja najnowszego wydawnictwa miała miejsce w środę, 9 czerwca.

Publikacja pt. „Kawęczyniak 1995-2020 Czasopismo Samorządu Gminy Kawęczyn”, opracowana została przez prof. Ryszarda Kowalczyka z okazji jubileuszu 25-lecia samorządowego miesięcznika. Jej autor jest kierownikiem Zakładu Dziennikarstwa na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. W 1997 roku Ryszard Kowalczyk obronił doktorat na Wydziale Nauk Społecznych UAM, na którym w 2004 roku się habilitował. W 2013 roku Prezydent RP Bronisław Komorowski nadał mu tytuł naukowy profesora nauk społecznych. Pełnił również funkcję kierownika Pracowni Badań Władzy Lokalnej i Samorządu.

W uroczystości podczas której odbyła się promocja książki uczestniczyły osoby, które włożyły wiele i zaangażowania w powstawanie miesięcznika gminnego. Przybyłych na spotkanie gości nie tylko z gminy Kawęczyn, ale również całego powiatu tureckiego przywitał wójt Jan Nowak. Przedstawił on również historię czasopisma oraz opowiedział o jego znaczeniu dla lokalnej społeczności.

-Należy podkreślić znaczenie czasopisma w dostępie mieszkańców gminy do rzetelnej informacji z działalności władz samorządowych, jak również funkcjonujących tu instytucji. Kawęczyniak odgrywał dużą rolę w okresie kształtowania demokratycznej kultury społecznej i budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Wszystko co ważne w naszej gminie i gminnej wspólnocie samorządowej znajduje odbicie w zawartości tego miesięcznika. Cieszę się niezmiernie, że udało nam się utrzymać wydawanie Kawęczyniaka nieprzerwanie przez ćwierć wieku- mówił wójt gminy Kawęczyn.

Po krótkim wprowadzeniu oraz przedstawieniu krótkiej historii Kawęczyniaka głos zabrał autor publikacji Ryszard Kowalczyk.

-Długotrwałość o której trzeba powiedzieć, 25 lat powoduje, że społeczność kawęczyńska ludzie mają poczucie pracy u podstaw i pracy systematycznej- mówił autor książki.

Jubileusz „Kawęczyniaka” był okazją do wręczenia podziękowań zarówno autorowi publikacji, jak i wszystkim osobom, które przyczyniły się zarówno do publikacji miesięcznika, jak również książki.

Za ogrom pracy, zaangażowania oraz ogromne chęci do działania podziękowano autorowi książki Ryszardowi Kowalczykowi, redaktor naczelnej Paulinie Woźniak, redaktorom Teresie Kęsce, Beacie Andrzejewskiej, Iwonie Krajewskiej, Marcie Wojtczak, prowadzącemu uroczystość Jerzemu Łojko, a także współpracownikom: Sylwestrowi Dzikowskiemu, Andrzejowi Tyczyno, Halinie Ambroziak-Juszczak, Markowi Olek, który zadbał o wydruk.

Z okazji jubileuszu podziękowania powędrowały również dla gminy ze strony dyrektora Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie Mirosława Rojka, dyrektora Centrum Kultury w Dobrej Jacka Gajewskiego, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie Małgorzaty Przygońskiej, dyrektor Centrum Kultury Biblioteka Publiczna w Przykonie Ewy Banasiak oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Goszczanowie Renaty Pawlak.


Nie żyje Krystyna „Krysia” Maciejewska, ostatni tu...
Malanów: 20 tysięcy na kulturę podzielone

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 18 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.