Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

30 lat Sun Garden Polska. Tradycja i nowoczesność

30 lat Sun Garden Polska
Trzy dekady temu niemiecka firma Sun Garden na miejsce swojej kolejnej inwestycji w Europie wybrała Polskę i Malanów w powiecie tureckim. Jubileusz 30-lecia firmy, która stała się marką rozpoznawalną na całym świecie świętowano w Malanowie w piątek, 8 lipca. 
 
 
Firma Sun Garden powstała w 1982 roku, w miejscowości Neuenkirchen, w zachodniej części Niemiec. Niespełna dekadę później na miejsce kolejnej inwestycji wybrano Polskę, która wówczas znajdowała się w okresie dynamicznych przemian gospodarczych. Na przestrzeni lat właściciel firmy nieustannie inwestował w modernizację produkcji i budowę nowoczesnego centrum logistycznego. 
 
Firma sukcesywnie rozrastała się i dziś może pochwalić się powierzchnią produkcyjno-magazynową przekraczającą 14 ha. Rozpoczynając w 1991 roku produkcję od zaledwie 30-osobowej załogi, dziś jest gwarantem stabilnego zatrudnienia dla 2700 pracowników. W ostatnich latach powstały oddziały firmy w Modle Kolonii (k. Konina) w Psarach (gm. Przykona).
 
Zaczynałem tutaj 30 lat temu. Jako niemiecki przedsiębiorca próbowałem zacząć działać w trudnych wówczas czasach. Teraz stwierdzam, że tutaj znalazłem swój drugi dom. Dlatego dziękuję władzom gminy Malanów - tym poprzednim, jak i obecnym - za stworzenie warunków do rozwoju Sun Garden na tym terenie - podkreślał właściciel firmy Ewald Kösters. 
 
Obchody jubileuszu firmy rozpoczęto od spotkania z emerytowanymi pracownikami Sun Garden Polska. Zaproszono ich na spotkanie z właścicielem i wspólne zwiedzanie fabryki, które było okazją nie tylko do wspomnień, ale też do tego, aby zobaczyć jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniły się wykorzystywane w firmie technologie. Dziś Sun Garden Polska wykorzystująca najnowocześniejsze technologie i innowacyjne rozwiązania w obszarach produkcji i magazynowania. 
 
Nie zabrakło też podziękowań dla pracowników, którzy z firmą związani są od 20, 25 i 30 lat – przygotowano dla nich specjalne wyróżnienia. Podczas uroczystego spotkania obecni byli także przedstawiciele Sun Garden z oddziałów w Niemczech i Rumunii. Wraz z obchodami jubileuszu 30-lecia Sun Garden w Polsce, nie mogło zabraknąć życzeń i gratulacji rocznicowych dla pozostałych oddziałów z okazji 40-lecia Sun Garden Niemcy, 20-lecia Sun Garden Rumunia oraz 10-lecia Sun Garden Ukraina. 
 
Specjalne słowa wdzięczności Ewald Kösters skierował do Józefa oraz Jerzego Kubackich, którzy od początku wspierają działalność Sun Garden Polska w Malanowie. 
 
30 lat działalności firmy to również okazja do rozmów o planach na kolejne inwestycje. Wśród jest m.in. zrównoważony rozwój i wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. 
Gm. Turek: Umowa na fotowoltaikę w Słodkowie i Kow...
Blisko 200 tys. zł dla gminy Malanów z programu „C...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Edzia w czwartek, 14 lipca 2022 16:47

Widać podejście Właściciela / Prezesa do pracowników - skrócenie dystansu i luz w kontaktach. W przypadku Polaków - byle kierownik gdziekolwiek i nos wysoko, bo szycha przecież...

Widać podejście Właściciela / Prezesa do pracowników - skrócenie dystansu i luz w kontaktach. W przypadku Polaków - byle kierownik gdziekolwiek i nos wysoko, bo szycha przecież...
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.