Brudzew: Pomimo upału tłumy wiernych na procesji Bożego Ciała

brudzew

W czwartkowe południe, 31 maja, mieszkańcy Brudzewa i okolic tłumnie wylegli z domów, aby uczestniczyć w procesji Bożego Ciała, która przeszła ulicami miejscowego rynku. Przeszkody nie stanowił nawet lejący się z nieba żar, który z pewnością dał się wszystkim we znaki.

Procesja wyruszyła o 13.20 do czterech ołtarzy, które w tym roku przygotowali mieszkańcy miejscowości Tarnowa oraz ulic Powstańców Wielkopolskich, Ogrodowej i Pólka, a także Placu Wolności. Biblijne cytaty, umieszczone na każdym z nich, nawiązywały do znaczenia Eucharystii w życiu człowieka.
W orszaku, oprócz księdza proboszcza Wróbla i księdza Kowala, szli ministranci, dzieci komunijne, asysta parafialna i asysta strażacka, którą w tym roku pełnili strażacy z OSP Cichów. Z kolei druhowie ze straży w Brudzewie włączyli się w uroczystość pełniąc służbę porządkową i zabezpieczenie medyczne. Całość swoją grą uświetniła Orkiestra Dęta OSP Brudzew. Śpiewała także scholia parafialna.
Zdjęcia: Dawid Graliński

Wierni z parafii św.Barbary w Turku wzięli udział ...
Wideo: Ostatni spacer - cmentarz dla zwierząt w Os...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.