Wideo: Mieszkańcy Stawek chcą tego, co wszyscy już mają - normalnej drogi

Staweki

Od 15 lat mieszkańcy miejscowości Stawki leżącej w gminie Władysławów walczą o drogę. Wysyłają pisma, zbierają podpisy, proszą samorządowców o interwencję. Jednak bezskutecznie. -Był tu niejeden taki, który obiecał, że jak będziemy na niego głosować i oczywiście wszyscy głosowaliśmy to droga będzie. Drogę zrobiono, ale w trzech innych miejscach- mówią mieszkańcy.

Miejscowość Stawki położona w gminie Władysławów to spokojne, przyjazne miejsce. Mieszkańcy czują się tu wspaniale, jednak brakuje jednego- drogi. Wnioski z prośbą o interwencje wysyłane są regularnie, podobnie jak zbierane podpisy.

-Jest tutaj bardzo dużo dzieci, które jeżdżą do szkoły rowerami i które muszą być w jakiś sposób bezpieczne- mówi jedna z mieszkanek Stawek.

Mieszkańcy sami muszą radzić sobie z problemem. Drogę zasypują żwirem raz na trzy tygodnie, aby choć w najmniejszym stopniu móc z niej korzystać.

Dla porównania wskazują miejscowość Krzymów, gdzie jak mówią nie ma tylu rodzin i dzieci, nie ma ruchu, a droga jest zrobiona.

Mieszkańcy oczekują jedynie tego, co wszyscy już mają - normalnej drogi.
 

TS: STOP dla zwijania Turku
Dobra: Barwne dywany w Skęczniewie na Boże Ciało

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.