Przykona: Najpierw sprzątanie, później odpoczynek

przykona

Zanim na plażę nad zbiornikiem w Przykonie tłumnie zjadą się amatorzy odpoczynku, trzeba zadbać o to, aby wokół było czysto. Właśnie dlatego po raz kolejny zorganizowano wielkie sprzątanie.

Akcja miała miejsce w piątek, 1 czerwca. Do sprzątania ruszyli członkowie Stowarzyszenia Sokół w Przykonie i turkowskie Morsy, które zimą chętnie korzystają z lodowatych kąpieli w wodach zbiornika, a także wędkarze, pracownicy nadleśnictwa oraz przewodniczący Rady Gminy Przykona i jednocześnie członek Stowarzyszenie „Sokół” - Stanisław Bryl. Po odprawie i rozdaniu rękawiczek oraz worków wszyscy ruszyli na czyszczenie plaży. A znaleźć można było niemal wszystko - od opakowań po jedzeniu i piciu, po elementy garderoby.

Uczestnicy akcji podkreślają, że chociaż w tym roku śmieci było mniej niż poprzednio, to wciąż zbyt mała jest świadomość w zakresie dbania o środowisko.
 

 

IV Rajd Rowerowy na Dni Turku i Gminy Turek
Piłka nożna, siatkówka i tenis ziemny- czyli Dni T...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.