Władysławów: Mieszkańcy Leonii i Natalii wolą elektrownię wiatrową od biogazowni

Leonii-Natalii

Dzisiaj, tj. 4 czerwca odbyła się sesja Rady Gminy Władysławów. Podczas spotkania podjęto między innymi uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obrębie miejscowości Leonia.

Podjęta przez radnych uchwała dotyczy planu zagospodarowania przestrzennego dla działek o numerze ewidencyjnym 275/3, 277/6, 283/2 w obrębie miejscowości Leonia.

- Chodzi o zastrzeżenia, które były wniesione do planu zagospodarowania przestrzennego. Dotyczyły one między innymi biogazowni, Leoni, gdzie mogła ona powstać. Na tym terenie nie będzie można jej zbudować. Dotyczy to jeszcze innych wniesionych przez mieszkańców naszej gminy zmian. Te zmiany zostały naniesione, były skonsultowane z mieszkańcami Leonii i Natalii. Będzie również z innymi osobami- informuje wójt gminy Władysławów Krzysztof Zając. 

O jakie jeszcze zmiany chodzi? W miejscowości Leonia, gdzie pierwotnie miała powstać biogazownia będzie możliwość zastosowania odnawialnych źródeł energii powyżej 100 kW. Mowa tu o elektrowni wiatrowej.

-Właściciel gruntów może odsprzedać grunty i na tych jego gruntach może coś takiego powstać, co wcale nie oznacza, że musi- wyjaśnia wójt.
 

Dobra: Festyn Rodzinny w ZS-P w Dobrej
Tuliszków: Zakończenie Dni Tuliszkowa w rytmie dis...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.