Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Słowo „wspólnota” kluczem, czyli wykład Andrzeja Piaseckiego podczas sesji Rady Gminy

Andrzej-Piasecki

Nadzwyczajna Uroczysta XXXVIII Sesja Rady Gminy Władysławów poświęcona była 100- leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia radni nie tylko podjęli niezbędne uchwały, ale również wysłuchali wystąpienia profesora dr hab.Andrzeja Piaseckiego.

Profesor dr hab. Andrzej Piasecki z Uniwersytetu w Krakowie przedstawił wykład „Polski samorząd terytorialny na tle przemian lat 1918 – 2018”.

-Myślę, że dobrze się stało, że jedna sesja w roku może być poświęcona jakimś nadzwyczajnym okolicznościom. Te okoliczności to między innymi niedawno obchodzona 27 rocznica pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku. W tym roku mamy też 20 lat od tworzenia samorządowych powiatów i województw. Mamy również 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości- mówił Andrzej Piasecki.

Dodał on również, że był swego czasu radnym, a pierwsza uchwała, która została wówczas podjęta dotyczyła zrzeczenia się diet na całą kadencję.

Andrzej Piasecki w swoim wykładzie połączył wszystkie wyżej wymienione okoliczności i nawiązał tym samym do historii Polski.

Opowiedział on między innymi o pomysłach na tworzenie samorządów, zmieniającym się ustroju w Polsce czy czasach wojny i okupacji.

Wspomniał również o ojcach – założycielach samorządu terytorialnego w tym między innymi Jerzym Rogulskim, Jerzym Adamie Stępniu, Michale Kuleszy czy Walerianie Pańko.

Radni dowiedzieli się jak kształtowały się wyniki pierwszych wyborów, a na koniec o wykorzystaniu środków unijnych.
 

Kącik profilaktyka: Uważajmy na kieszkonkowców! Pi...
Dobra: Festyn Rodzinny w ZS-P w Dobrej

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 16 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.