Władysławów: Uroczyste otwarcie placyku rekreacyjno – wypoczynkowego przy SP

warcaby

Miejsce to bez wątpienia niezwykłe w krajobrazie Władysławowa, bo na terenie gminy jedyne takie. To tu można spocząć na ławeczce, wziąć do ręki książkę z biblioteczki plenerowej i rozpłynąć się w lekturze. Dla tych, którzy jednak wolą wytężyć swój umysł na placyku zamontowano stół rekreacyjny, przy którym można rozegrać partyjkę szachów lub zagrać w warcaby.

Dnia 26 maja 2018r. podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej we Władysławowie nastąpiło uroczyste otwarcie placu rekreacyjno - wypoczynkowego. Całość przedsięwzięcia mogła dojść do skutku dzięki darowiźnie, jaką Stowarzyszenie „Koniczynka” pod prezesurą pani Beaty Modrzejewskiej pozyskało od Fundacji KGHM Polska Miedź na realizację projektu pn. „Budujemy przyszłość – kreujemy przestrzeń”. Głównym celem projektu było przyjazne zagospodarowanie przestrzeni wokół SP we Władysławowie poprzez zakup elementów małej architektury ogrodowej. Za otrzymaną kwotę 7999,92 zł. zakupiono stół rekreacyjny, dwie biblioteczki plenerowe, dwie ławeczki, dwa stojaki rowerowe oraz dwa stalowe kosze na śmieci.

Swój udział w utworzeniu tego niezwykłego i ważnego już dla uczniów miejsca miała Dyrekcja tejże szkoły. Uroczystego otwarcia, przy licznym udziale członków i sympatyków „Koniczynki”, dokonały władze stowarzyszenia, władze gminy i dyrekcja szkoły wraz z przedstawicielami Rady Rodziców.

Miejsce to symbolizuje, ważny aspekt naszej społecznej misji, a mianowicie chcemy łączyć ludzi, a to przedsięwzięcie bez wątpienia łączy mieszkańców.

Mamy nadzieję, że miejsce to będzie  nie tylko służyć uczniom, ale i mieszkańcom  i stanie się ważnym punktem popołudniowego wypoczynku mieszkańców Władysławowa.
 

Harcerze zapraszają do wspólnego śpiewania
Malanów: Głosujemy na Bartka

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.