Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Otwarte Strefy Aktywności powstaną w Malanowie i Dobrej

Strefy-Aktywnosci

W środę, 6 czerwca w ramach III Wielkopolskich Dni Sztuki i Zdrowia odbył się wyjątkowy koncert. Artyści występujący na scenie Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie zaskoczyli talentem i odwagą.

Do końca tego roku w całym kraju powstać ma ponad 1500 rekreacyjnych stref o charakterze wielopokoleniowym. Wnioski trzeba było złożyć już na początku roku. W sumie z całej Polski napłynęło 1416 projektów, a pozytywną opinię uzyskały 792. Wśród nich projekty przygotowane przez samorządy z Malanowa i Dobrej. Oba wnioski otrzymają dofinansowanie w wysokości 49 900 zł. Głównym kryterium, które decydowało o przyznaniu środków była zamożność gminy, tak, aby mieć pewność, że pieniądze trafią do samorządów faktycznie wymagających wsparcia.
Otwarte Strefy Aktywności (OSA) mają być ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wejdą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych.


W Malanowie zaplanowano utworzenie strefy pozwalającej na ruch i rekreację zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Znajdzie się tam plac zabaw, a także plenerowa siłownia. Miejsce będzie bezpieczne i pozbawione barier architektonicznych, a cały teren ma być ogrodzony. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 99 861 zł.
 

 

Tuliszków: „Zwykli ludzie potrafią czynić niezwykł...
Dobra: Wielkopolskie Dni Sztuki i Zdrowia w DPS w ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.