Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Tuliszków: „Zwykli ludzie potrafią czynić niezwykłe rzeczy” czyli piknik dla rodzin zastępczych w Ogorzelczynie

Zwykli-ludzie

Dzisiaj, tj. 8 czerwca odbyło się spotkanie dzieci, młodzieży i opiekunów rodzinnej oraz instytucjonalnej pieczy zastępczej z terenu powiatu tureckiego. W tym roku okazją do spotkania stał się Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, który każdego roku obchodzony jest 30 maja.

W uroczystości udział wzięło wielu znamienitych gości, a wśród nich samorządowcy, sędziowie, kuratorzy, dyrektorzy placówek opiekuńczo – wychowawczych, rodzice zastępczy oraz dzieci i młodzież.

-Uważam, że rodziny zastępcze to zwykli ludzie, którzy na co dzień czynią niezwykłe rzeczy. Wiem to sama po sobie mieszkając z dziadkami i mając od nich każdego dnia wsparcie, szacunek a przede wszystkim ogrom miłości, którą mnie otaczają. Codziennie w myślach powtarzam sobie, że właśnie oni to jest moje szczęście – powiedziała prowadząca uroczystości Katarzyna Cajdler.

Po przemówieniach okolicznościowych przyszedł czas na występ młodej i utalentowanej artystki Mai, która specjalnie dla obecnych na uroczystości rodzin zastępczych powiedziała wierszyk.

Przed publicznością wystąpili również członkowie Klubu Sportowego Judo Turek, Kasztelania Brudzew, którzy trenują pod okiem Marka Kujawy.

Podczas spotkania wręczono nagrody dla osób, które brały udział w konkursie plastycznym pod nazwą „Rodzina kredką malowana”.

Najlepsze prace wykonali Robert Szajrych, Piotr Jeske, Piore Zajfert, Katarzyna Cajdler, Emilia Klaman. Nagrody laureatom wręczyli poseł Ryszard Bartosik, starosta turecki Mariusz Seńko oraz dyrektor PCPR w Turku Edyta Michalak.

Wszystkie najpiękniejsze prace wystawione zostały na sztalugach i można było podziwiać je podczas uroczystości. Pojawiła się nawet propozycja ze strony starosty, by z wybranych "małych dzieł sztuki" stworzyć kalendarz. 

Po części oficjalnej przyszedł czas na pyszny tort, poczęstunek, gry, konkursy zabawy dzieci z animatorami

 

 

Kawęczyn: XVIII Gminny Przegląd Twórczości Dziecię...
Otwarte Strefy Aktywności powstaną w Malanowie i D...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 14 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.