Agata czeka na przeszczep szpiku. Sprawdź, czy możesz zostać dawcą

Agata

Mija rok odkąd u 18-letniej obecnie Agaty Pilarskiej, mieszkanki gminy Turek zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Dziewczyna czeka na przeszczep, ale żeby mogła walczyć o zdrowie potrzebna jest zarówno krew jak i bliźniak genetyczny, który zostanie dawcą szpiku.

Jako wolontariuszka Agata wiele razy pomagała potrzebującym i angażowała się w akcje charytatywne. Teraz nadszedł moment, kiedy ona sama potrzebuje pomocy. Niestety, zamiast spędzać czas z rówieśnikami musi poddawać się leczeniu. 18-latka oczekuje obecnie na przeszczep szpiku. Aby pomóc w poszukiwaniach genetycznego bliźniaka w środę, 7 lipca odbędzie się zbiórka krwi oraz próbek, które pozwolą na umieszczenie w rejestrze dawców.

Zbiórka odbędzie się w Miejskim Domu Kultury przy ul. Kościuszki 13 w Turku od 8.00 do 11.00.

Chcąc zarejestrować się w bazie dawców szpiku wystarczy wypełnić dodatkowy kwestionariusz. Od potencjalnych dawców gdzie pobierane około 10 ml krwi. Zgłaszać mogą się wszyscy pomiędzy 18. a 55. rokiem życia.

Wotum zaufania i absolutorium dla zarządu powiatu ...
Jak szczepią się mieszkańcy powiatu tureckiego?

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.