Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Akcja "Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew ratuje życie" już za nami

Zbiórka Krwi

Honorowe krwiodawstwo to wspaniała idea oraz niezastąpiona metoda leczenia. Dlatego tak ważne, aby dzielić się drogocennym darem. We Władysławowie kolejny raz udało się przeprowadzić zbiórkę pod hasłem „Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew ratuje życie”.

Krew to lek, którego niczym nie można zastąpić. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Ponadto najczęściej dokonywanym przeszczepem tkanek jest właśnie transfuzja krwi. Jedynym jej źródłem są zdrowi ludzie. W oparciu o powyższe młodzi ochotnicy z inicjatywy dh Magdaleny Dębińskiej, naczelnika Bartosza Chudzika oraz prezesa OSP Wiesława Kałużnego oraz postanowili we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu zorganizować akcję zbiórki krwi w swojej jednostce. Władysławowska strażnica po raz kolejny stała się punktem poboru krwi.

Do akcji zgłosiło się 36 osób, krew oddało 25 chętnych w tych aż sześć osób zrobiło to po raz pierwszy. Łącznie udało się zebrać ponad 11 litrów drogocennego leku.
 
Laureaci trzech konkursów profilaktycznych nagrodz...
Bańkowy festiwal w Turku. Animacje i atrakcje dla ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 14 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.