Akcja poboru krwi z pyszną niespodzianką

Akcja Poboru Krwi

W środę, 6 lutego zorganizowana została akcja poboru krwi zorganizowana przez Klub HDK im.Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy Parafii św.Barbary w Turku. Tym razem inicjatywa była wyjątkowa, bowiem włączyli się do niej przyjaciele…

To już 21 akcja zorganizowana przez klub. Zainteresowanie ze strony krwiodawców jest coraz większe o czym świadczy choćby wczorajsza zbiórka krwi.

-Mamy nadzieję, że klub z każdym rokiem będzie się rozwijał. Mamy bardzo duże plany na ten rok. Planujemy zorganizować 24 akcje, czyli dwa razy w miesiącu można przy kościele św.Barbary w Turku oddać krew. Oddając krew można również zapisać się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Wystarczy jedynie wypełnić dodatkową deklarację- informowała prezes klubu Lidia Patrzykąt.

Do akcji włączyła się również Pasta Maniana z Turku. Osoby, które tego dnia podzieliły się życiodajnym płynem otrzymały kupon rabatowy na pyszny makaron.

-Staramy się wspierać wszystko, co może pomóc innym. Do niedawna sami nie widzieliśmy zbyt wiele na temat tej metody pomocy, ale na tym w zasadzie opiera się cała siła i możliwość jej niesienia. Każdy jest w stanie przekazać drugiemu człowiekowi to, co ma najlepszego czyli krew, która jest lekiem niemożliwym do wyprodukowania w warunkach sztucznych- mówił właściciel baru Pasta Maniana Karol Domiński.

W dzisiejszej akcji poboru krwi uczestniczyło 49 osób, a każda z nich oddała 450 ml.
 
Wszystko o ptakach w Nadleśnictwie Lasów Państwowy...
Poseł Bartosik prostuje informacje i deklaruje pom...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
czwartek, 22 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.