Aplikacja pomoże segregować odpady

Miasto Turek

„EcoHarmonogram” - bezpłatna aplikacja mobilna dla mieszkańców Turku, dostępna od 1 września 2021 roku.

Od 1 września 2021 roku mieszkańcy Turku otrzymają nowe urządzenie informacyjne dotyczące gospodarki odpadami na terenie miasta.

Aplikacja EcoHarmonogram, bo o niej mowa, to usługa internetowa, która będzie wspomagać mieszkańców, wyszukując harmonogram odbioru odpadów za pomocą adresu (bez rejestracji i logowania), przypominać o nadchodzących terminach ich wywozów oraz dostarczać wszystkich niezbędnych informacji potrzebnych do prawidłowego sortowania odpadów.

W aplikacji znajdują się również informacje o punkcie selektywnej zbiórki odpadów (PSZOK) i innych miejscach, gdzie można przekazać odpady. Za pomocą aplikacji będzie również możliwe sprawdzenie jakości powietrza w Turku. Aplikacja stanowi także przewodnik po eko-edukacji. EcoHarmonogram umożliwia przesyłanie zgłoszeń np. dzikich wysypisk, nieodebranych odpadów, niewłaściwej segregacji.

Aplikacja EcoHarmonogram jest dostępna do ściągnięcia w sklepach AppStore (dla systemu IOS), Google Play (dla systemu Android). Wystarczy wejść na swoim Smartfonie do sklepu z aplikacjami, wyszukać aplikację „EcoHarmonogram” i kliknąć zainstaluj. Następnie należy wybrać miasto, w którym się mieszka oraz wpisać ulicę.

W trosce o mieszkańców nieużywających smartfonów wszelkie informacje zawarte w aplikacji mobilnej będą również dostępne na oficjalnym serwisie informacyjnym Miasta Turek oraz na stronie internetowej www.orlistaw.pl
Zachęcamy mieszkańców do korzystania z aplikacji EcoHarmonogram.

 

Dyrektor SP ZOZ w Turku złożył rezygnację. Krzyszt...
Kronika OSP Turek wśród najlepszych w kraju

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Michał S. w piątek, 03 września 2021 09:32

Czy aplikacja w ramach wskazywania jakości powietrza pokazuje też poziom odoru z deveris?

Czy aplikacja w ramach wskazywania jakości powietrza pokazuje też poziom odoru z deveris?
Gość
wtorek, 26 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.