Karta Dużej Rodziny – zmiany od 2019r.!

Karta dużej rodziny

Z dniem 1 stycznia 2019 r. weszły zmiany dotyczące Karty Dużej Rodziny. Od Nowego Roku karta przysługuje rodzicom, którzy mają lub w przeszłości mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci – bez względu na ich wiek w chwili składania wniosku.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Posiadacze KDR mają możliwość tańszego korzystania z oferty podmiotów m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej. KDR wspiera budżety rodzin wielodzietnych oraz ułatwia dostęp do dóbr i usług.

Prawo do Karty Dużej Rodziny przysługuje także dzieciom:
-w wieku do 18. roku życia,
-w wieku do 25. roku życia – w przypadku dzieci uczących się w szkole lub szkole wyższej,
-bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności,

ale tylko w przypadku, gdy w chwili składania wniosku w rodzinie jest co najmniej troje dzieci spełniających powyższe warunki.

Zachęcamy zatem wszystkie rodziny wielodzietne, które nie posiadają jeszcze KDR do skorzystania z przygotowanego dla nich programu wsparcia, uzyskania Karty Dużej Rodziny oraz aktywnego z niej korzystania.

Co zrobić aby dołączyć do projektu?
Należy uzupełnić wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny wraz z oświadczeniem, że rodzic nie jest/ nie był pozbawiony władzy rodzicielskiej i złożyć go w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Malanowie – Świadczenia Rodzinne i Fundusz Alimentacyjny (ul. Turecka 16, pokój nr 9 na parterze).

Wydanie Karty Dużej Rodziny jest bezpłatne. Wszystkie informacje o projekcie można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Malanowie – Świadczenia Rodzinne i Funduszu Alimentacyjny (63 289-20-27 lub 63 288-30-83 wew. 31).

Karta Dużej Rodziny uprawnia do zniżek, które oferowane są zarówno przez instytucje państwowe, jak i firmy prywatne. Link do mapy z partnerami KDR oraz opisem zniżek https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/kdr . Lista jest aktualizowana na bieżąco.

Wszelkie informacje dostępne są również na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (https://www.gov.pl/web/rodzina/karta-duzej-rodziny-ogolne ).

źródło: www.malanow.pl

Kto mądry, a kto głupi - czyli kiedy wyjedzie obie...
Wszystko o ptakach w Nadleśnictwie Lasów Państwowy...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 01 czerwiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.