Babeczki z Żuk upiekły najlepszą babkę i dostały nagrodę od ministra

Babka Wielkanocna

Na świątecznym stole koniecznie musi pojawić się baba wielkanocna. Doskonale wiedzą o tym panie z Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu tureckiego, które na konkurs ogłoszony przez ministra Ryszarda Bartosika przygotowały wspaniałe wypieki. Do Biura Poselskiego w Turku dostarczono 27 wielkanocnych bab i babeczek, a główną nagrodę zdobyły gospodynie z Żuk.

Wielkanocny konkurs organizowany przez ministra Ryszarda Bartosika stał się już w powiecie tureckim tradycją. Każdego roku gospodynie prześcigają się w pomysłowości, sięgając przy tym nie tylko po dobrze znane przepisy, ale przemycając również szczyptę nowoczesności. Nie inaczej było i tym razem, gdy w poniedziałek, 11 kwietnia w Biurze Poselskim Ryszarda Bartosika stanęło 27 okazałych ciast. Dokonując wyboru tego najsmaczniejszego brano pod uwagę nie tyko wygląd i dekoracje babek, ale też sposób podania, oryginalność i pomysłowość oraz walory kulinarne.

Decyzją jury pierwsze miejsce i voucher o wartości 2000 zł otrzymało - KGW "Nasze Żuki" w Żukach. Konkurencja była tak wyrównana, że przyznano również dwa wyróżnienia i wraz z nimi vouchery o wartości 500 zł - dla KGW Żeroniczki i KGW Krwony.

Budżet miasta zwiększony o środki na zasiłki dla o...
Tuliszków: Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski S...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - misiu w środa, 13 kwietnia 2022 10:41

Was promuje sie jak moze, najlepiej stare babki ktore uwierza w brednie ze bedzie lepiej itp

Was promuje sie jak moze, najlepiej stare babki ktore uwierza w brednie ze bedzie lepiej itp
Gość
wtorek, 21 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.