Baby boom w turkowskich lasach!

Baby boom w turkowskich lasach!
To wyjątkowy rok dla bocianów czarnych zamieszkujących lasy na terenie Nadleśnictwa Turek. Podczas niedawnej akcji przeprowadzonej udało się zaobrączkować aż 13 młodych ptaków. 
 
 
Bocian czarny to duży ptak, osiągający blisko metr wysokości. Gatunek wciąż zagrożony jest w Polsce wyginięciem. Dlatego leśników i ornitologów tak bardzo cieszy rozwój populacji w turkowskich lasach. W tym roku w jednym z gniazd bociania para odchowuje aż czworo piskląt - wszystkie to silne i zdrowe osobniki. 
 
Leśnicy z Nadleśnictwa Turek wraz z przedstawicielami Komitetu Ochrony Orłów oraz organizacją ekologiczną BocianiMy odwiedzili gniazda bocianów czarnych i zaobrączkowali tegoroczny przychówek. 
Wszyscy jednoznacznie uznali, że ten rok należy do wyjątkowych. Podczas lutowych wichur jedno z gniazd zostało zniszczone. Istniała obawa, że założenie nowego gniazda przez bociany opóźni przystąpienie przez nie do godów, co sprawi, że pisklęta będą mieć krótszy czas na przygotowanie się do trudów niebezpiecznej podróży w ciepłe kraje. Zapadła decyzja o odbudowie i nowe lokum zostało zaakceptowane przez ptaki. Bociania para doczekała się w nim dwojga silnych piskląt.

Źródło: Nadleśnictwo Turek
Tuliszków: Bryska porwała publiczność do zabawy
Miejscy radni zdecydowali o zwiększeniu współfinan...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.