Bądź Polakiem… Turkowianie uczcili 80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej

turek rocznica wybuchu wojny
- Bądź Polakiem, nie tylko z imienia, ale szlachetnych czynów - mówił do zebranych Czesła Kulig, kombatant, świadek wojny. Jego słowa są najlepszym przesłaniem, jakie można było dać innym w taki dzień, jak 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. 
 
Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji Ojczyzny, którą odprawiono w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie delegacje i poczty sztandarowe udały się do pomnika „Nigdy więcej wojny”. Tam młodzież działająca przy Miejskim Domu Kultury zaprezentowała wszystkim przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny. Młodzi ludzie wspominali w nim nie tylko ówczesną sytuację w całej Polsce, ale też przypominali zebranym początek hitlerowskiej agresji w samym Turku. 
 
Głos zabrał także mieszkaniec gminy Władysławów, kombatant i emerytowany nauczyciel historii Czesław Kulig, wspominając wybuch wojny. Następnie delegacje złożyły pod pomnikiem symboliczne wiązanki biało-czerwonych kwiatów. 
Władysławów: W hołdzie tym, co za Ojczyznę, czyli ...
Gm. Turek: Rarytasy, animacje i dużo dobrej zabawy...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.