Baseny i kina otwarte już za tydzień

Zmiany w zasadach bezpieczeństwa
Już za tydzień (12 lutego) zaczną obowiązywać złagodzone ograniczenia w walce z koronawirusem. W reżimie sanitarnym będą mogły funkcjonować m.in. baseny (ale nie aquaparki), kina czy hotele. Zamknięte pozostaną natomiast restauracje oraz siłownie. 
 
 
 
 
- W połowie lutego otworzymy część miejsc, które były do tej pory niedostępne. Nastąpi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych w wielkości do 50 proc. obłożenia miejsc noclegowych. Podobnie z kinami i teatrami - do 50 proc. dostępnych miejsc - mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, przedstawiając decyzje dotyczące ewentualnych luzowań i funkcjonowania gospodarki w reżimie sanitarnym.

Premier podkreślał, że przez cały tydzień wsłuchiwano się w głosy środowisk gospodarczych, ekspertów i Rady Medycznej. Na tej podstawie zdecydowano o złagodzeniu niektórych ograniczeń od 12 lutego. Częściowo otwarte zostaną hotele. Będą dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoju).

W ścisłym reżimie sanitarnym będą mogły również funkcjonować stoki narciarskie, a także baseny. Aquaparki, siłownie, kluby i centra fitness pozostaną natomiast zamknięte. Również od 12 lutego będzie można uprawiać sport amatorski na świeżym powietrzu przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Dla publiczności otwarte zostaną teatry i kina (50% dostępnych miejsc) - tutaj również obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa. 
 
Jak podkreślano podczas konferencji złagodzenie ograniczeń ma charakter warunkowy.

- Ryzyko transmisji jest duże, więc w kolejnych tygodniach od nas będzie zależało to, co będzie dalej się działo - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

 

Solidarna Polska otwiera w Turku biuro i buduje w ...
Ruszyła kampania „Zapytaj Sanepid”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.