Betlejemskie Światełko Pokoju w NSPJ już w niedzielę

Światełko Pokoju w NSPJ

„Światło, które daje moc” – takie właśnie hasło przyświeca tegorocznej akcji pod nazwą Betlejemskie Światło Pokoju. Jak co roku, harcerze z Hufca ZHP Turek, przekażą światło mieszkańcom.

Betlejemskie Światło Pokoju to już tradycyjny element przygotowań do świąt Bożego Narodzenia dla wielu harcerzy. Historia zaczyna się w Betlejem, gdzie w Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności”. Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Każdego roku dziewczynka lub chłopiec odbiera Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło transportowane jest do Wiednia za pośrednictwem Austrian Airlines. W Wiedniu ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

Wszystkich mieszkańców, którzy chcą otrzymać światło, serdecznie zapraszamy 22 grudnia do Kościoła p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa na godzinę 18:00. Wówczas odbędzie się Msza święta, podczas której harcerki i harcerze będą przekazywali Światło dla mieszkańców miasta, aby mogło zagościć ono na naszych wigilijnych stołach. Jednocześnie prosimy o zabranie swoich lampionów lub zniczy.
Gm.Turek: „Hej kolęda, kolęda…” w Świetlicy Wiejsk...
Tabletki odchudzające czy wymyślne plany dietetycz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.