„Tacy Sami” na zakończenie Dni Kultury Bez Barier

Tacy Sami w MDK

Zakończyły się XVII Dni Kultury Bez Barier. Ostatnim wydarzeniem z cyklu była prezentacja twórczości artystycznej osób sprawnych inaczej. Goście tłumnie przybyli do Miejskiego Domu Kultury w Turku, gdzie artyści zaprezentowali swoje wyjątkowe talenty.

Po oficjalnym otwarciu imprezy publiczność miała okazję zobaczyć montaż poetycki „Życia mała garść” w wykonaniu wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy. Spektakl powstał przy pomocy Edyty Ograbek oraz Kingi Janas.
„Muzyka wokół nas” to połączenie tańca, piosenki, śpiewu oraz wiersza. Maluchy z Przedszkola Samorządowego nr 6 w Turku pracowały pod bacznym okiem Jolanty Mikołajewskiej, Krystyny Budziak oraz Alicji Graczyk.

Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej SINTUR wraz z Małgorzatą Pawlak przedstawiły spektakl „Bądź moim przyjacielem”.

Na scenie wystąpili wychowankowie Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowaawczych, którzy wraze z Beatą Szczesiak oraz Elżbietą Kociołek zaprezentowały „Na ludową nutę”.

„Wesoła zabawa” to wyjątkowe widowisko w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 8. Dzieci przygotowywały się z opiekunkami Agatą Rutkowską i Katarzyną Kucia.

„Podajmy sobie ręce” oraz „Rap o zasadach” to piosenki w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku, którzy ćwiczyli wraz z Elżbietą Trawczyńską, Beatą Cybulską i Agnieszką Piąstką.

Regionalne Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, które przygotowywało się wraz z Katarzyną Prusinowską i Angeliką Iwańską przedstawiły „Bajkowe podróże te małe i duże”.

Na zakończenie ze sceny wybrzmiała piosenka „Dłonie”, której wykonawcami byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku. Młodzieży talenty pomagała odkryć Katarzyna Bednarek.

Na zakończenie wydarzenia uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.
Międzynarodowy Turniej Karate w Bydgoszczy
Turek: Mieszkańcy chcą odpoczywać w parku. Radni a...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 04 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.