„Widzieć inaczej”- czyli Ogólnopolski Przegląd Twórczości Muzycznej Osób Niewidomych i Słabowidzących

Widzieć Inaczej w MDK

Wyjątkowym talentem oraz wrażliwością wykazali się uczestnicy XXVI Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Muzycznej Osób Niewidomych i Słabowidzących. Na scenie wystąpiły osoby, które patrzą sercem, a innych nauczyć mogłyby wiele.

Już od samego rana w Miejskim Domu Kultury odbywały się prezentacje konkursowe. O nagrodę Burmistrza Miasta Turku 19 października ostatecznie zawalczyło 19 artystów. Koncert finałowy rozpoczął się o godzinie 16.00.

Jury w składzie Arek Szostek, Krystian Weber oraz Anta Janiak pierwsze miejsce przyznało Zuzannie Mulec, która zaprezentowała piosenkę „Wino z win”. Drugie miejsce przyznano Krzysztofowi Igorowi Krawczykowi z Łodzi za piosenkę „Kiss me quick”, natomiast trzecie Piotrowi Mikołajczykowi, który zaśpiewał „Pytasz mnie”.

Najwyższą nagrodę Burmistrza Miasta Turku otrzymała Patrycja Malinowska, która przyjechała z Płocka gdzie obecnie mieszka i pracuje jako masażystka. Koncertuje w kraju i zagranicą. Lubi teatr, musical i czekoladę.

Wyróżnienia zdobyli Anna Wereszczyńska z miejscowości Brzeg, Armand Perykietko z Wrocławia, Marek Andraszewski z Bydgoszczy, Dominik Strzelec z Brawinowa oraz Sobie Przeznaczeni.

Wyróżnienia specjalne otrzymali Turkowianki, Martyna Wierzba z miejscowości Sokolniki, Elżbieta Rogaczewska z miejscowości Czyż, Rafał Poppe z Ciechocinka, Barbara Jaracz z Głogowa, Barbara Borowicz z Poznania, Michał Płatek z Prandocina, Michał Łuczak z Łodzi, Jacek Bodziony z Wrocławia. Zespół Mariaki z Elbląga otrzymały również nagrodę publiczności.

Gratulujemy!
Władysławów: Trud i osiągnięcia docenione. Uczniow...
Dobra: Sprzątanie cmentarza ewangelickiego w Młyna...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 04 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.