Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Bezpieczne ferie w powiecie tureckim

Bezpieczne ferie w powiecie tureckim
W czasie ferii zimowych  funkcjonariusze Państwowej  Straży Pożarnej w Turku  przeprowadzili kilka spotkań z dziećmi  na trwających półkoloniach na terenie powiatu. Każde z nich to spora dawka wiedzy o tym, jak bezpiecznie spędzać czas wolny i nie tylko.
Strażacy podczas pogadanki z uczniami przedstawili niebezpieczne sytuacje, które mogą zdarzyć się zimą w pobliżu zbiorników wodnych, podczas przemieszczania się  i przebywania w domu. Pogadanka poparta była różnego rodzaju wydarzeniami, w których funkcjonariusze uczestniczyli. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób trzeba się zachować, gdy pod człowiekiem załamie się lód i jak postępować w wypadku pożaru, który może zdarzyć się w domu. Łącznie zostało przeprowadzonych 8 pogadanek, w których udział wzięło 188 uczniów i 26 opiekunów
 
Przypomniane zostały też numery telefonów alarmowych, na które dzieci mogą dzwonić w przypadku zauważenia niebezpiecznych sytuacji.
Ponadto 21 lutego 2024 roku młodzieżowe sekcje MGKS Tur 1921 Turek odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Turku , gdzie zapoznali się ze specyfiką pracy strażaka oraz odbyli zajęcia edukacyjne w sali Ognik.
 
Źródło: PSP Turek
Tuliszków: Druhowie z certyfikatami szkolenia Pier...
Władysławów: Niecodzienna interwencja w Skarbkach

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.