Bezpieczne i bajkowe wakacje z Powiatową Biblioteką Publiczną w Turku

Image_4

O bezpiecznych i bajkowych wakacjach rozmawiały dzisiaj tj. 6 sierpnia dzieci w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku. Opowiadania, zabawa i zajęcia manualne umiliły czas przedszkolakom z Magicznej Chatki.

Po przywitaniu dzieci rozpoczęło się czytanie wybranych fragmentów bajek, baśni i opowiadań. Swoją nadbałtycką wędrówkę dzieci zaczęły od wybrzeża Morza Bałtyckiego, czyli od Półwyspu Helskiego oraz Legendy o Królowej Bałtyku, która poprowadziła do Juraty, która dawniej była małą wioską rybacką.

Podczas zajęć odbyła się rozmowa o bezpieczeństwie nad wodą oraz najważniejszych zasadach bezpiecznej kąpieli.
Nad morze dzieci udały się również podczas zabawy logopedycznej oraz zagadek, na które maluchy doskonale znały odpowiedzi.

Dzieci mogły wykazać się również zdolnościami manualnymi podczas robienia rybek z makaronu.

Na koniec odbyła się również prezentacja multimedialna dotycząca zasad bezpiecznej kąpieli pod hasłem „Bezpieczeństwo to podstawa, gdy nad morzem jest zabawa”.

Gościem specjalnym podczas spotkania był wicestarosta Dariusz Kałużny.
 
Marek Pańczyk: Smorawińskiego bez burmistrza
Władysławów: Wyjazd na XXI. Festiwal Operowo – Ope...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 07 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.