Gm.Turek: Bezpłatne szkolenia z kompetencji cyfrowych

Bezpłatne szkolenia z kompetencji cyfrowych w Gminie Turek

Nauka kompetencji cyfrowych to nie tylko nauka umiejętności związanych z obsługą komputera, lecz poszerzanie wiedzy o zagadnienia, które stają się niezbędne do poruszania się w dzisiejszym, dynamicznie rozwijającym się świecie, pełnym nowych - cyfrowych - możliwości.

Gmina Turek realizuje projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Na jego realizację Gmina Turek pozyskała kwotę 49 440 zł. Operatorem projektu jest Fundacja Promocji Gmin Polskich.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa wielkopolskiego poprzez realizację szkoleń w Gminie Turek z zakresu rozwoju kompetencji cyfrowych dla blisko stu osób.

Celem szkolenia jest zwiększenie praktycznych umiejętności poruszania się w sieci, poszerzenie kompetencji w zakresie korzystania z kultury czy zasobów edukacyjnych w Internecie. Zwiększenie wiedzy na temat m.in. bezpieczeństwa, sieci społecznościowych, e-finansów czy e-administracji wzmocni pozycję kursantów nie tylko na rynku pracy, ale i w życiu codziennym.

Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, wykorzystania możliwości jakie daje Profil Zaufany, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+).

Dzięki szkoleniom Gmina Turek wesprze mieszkańców w drodze do pozyskania praktycznych umiejętności sprawnego wykorzystywania możliwości jakie daje Internet. Pokaże, jak funkcjonuje e-administracja, social media, jak załatwiać codzienne sprawy w sieci i kontaktować się za pomocą Internetu oraz jak chronić dzieci przed niepożądanymi treściami.

„Cieszy fakt, że kolejny raz Gminie Turek udało się pozyskać środki finansowe – tym razem na realizację bezpłatnych szkoleń rozwijających kompetencje cyfrowe naszych mieszkańców, które są niezwykle istotne w coraz bardziej cyfrowej rzeczywistości jaka nas otacza” - podsumowuje wójt Karol Mikołajczyk. „Dodatkowo, zakupiony sprzęt komputerowy, po szkoleniach, trafi do jednej z naszych szkół dzięki czemu dalej będzie służył naszej społeczności - tym razem: uczniom z naszej gminy” – dodaje.

Gmina Turek planuje przeprowadzić szkolenia z następujących obszarów tematycznych:
• Rodzic w Internecie
• Moje finanse i transakcje w sieci
• Rolnik w sieci
• Mój biznes w sieci
• Kultura w sieci

Wielość tematów szkoleń sprawia, że każda chętna osoba znajdzie interesujący obszar z którego będzie mogła zdobyć lub pogłębić swoją wiedzę.

Dla kogo szkolenia?

W szkoleniach mogą wziąć udział osoby, które mają ukończone 25 lat, mieszkają w województwie wielkopolskim i nie uczestniczyły w innym szkoleniu z podniesienia kompetencji cyfrowych organizowanych przez inne gminy (z naboru POPC.03.01.00-IP.01-00-003/17).

Jak będą wyglądały szkolenia?

Uczestnicy będą pracować w małych (12 osobowych grupach) na nowym, specjalnie zakupionym na ten cel sprzęcie komputerowym, otrzymają materiały szkoleniowe a po zakończonym kursie - certyfikat jego ukończenia. Będą mieć zapewniony catering kawowy oraz obiad.
Szkolenie odbędzie się w formie dwóch spotkań po 8 godzin (w tym: 6 godzin szkoleniowych plus przerwy kawowe i jedna dłuższa przerwa obiadowa).

Szkolenia odbywać się będą w weekendy i będą dostosowywane do poziomu wiedzy i umiejętności uczestników.
Jeden kursant może wziąć udział w jednym szkoleniu organizowanym przez Gminę Turek.

Rekrutacja uczestników

Rekrutacja uczestników będzie prowadzona przez cały okres trwania projektu do osiągnięcia limitu miejsc.

Zapisy i informacje na temat szkoleń w Referacie Oświaty, Kultury i Zdrowia, pok. nr 18, Urząd Gminy Turek, ul. Ogrodowa 4, tel. (63) 279 40 81

Warunkiem przystąpienia do szkolenia jest osobisty lub telefoniczny kontakt z pracownikami Referatu Oświaty, Kultury i Zdrowia UG w Turku, a następnie wypełnienie deklaracji udziału w projekcie i danych uczestnika (dokumenty do wglądu na stronie www.gmina.turek.pl)

Planowane terminy najbliższych dwudniowych szkoleń w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słodkowie:

Rodzic w Internecie: 20.07 i 28.07
Kultura w sieci: 21.07 i 27.07
Moje finanse i transakcje w sieci: 03.08 i 11.08

Informacja o terminach, tematach i miejscu kolejnych szkoleń podawana będzie sukcesywnie.

Szkolenia organizowane w Gminie Turek to praktyczna nauka jak wykorzystać Internet w życiu prywatnym i zawodowym. Dlatego serdecznie na nie zapraszamy!

Wideo: MaTTi powraca z nowym teledyskiem
Kto zagra na Mistrzostwach Świata w Przykonie? Zna...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 09 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.