Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”, czyli Dzień Strażaka w Gminie Turek

Gmina Turek

Od uroczystej mszy świętej w intencji druhów strażaków rozpoczęto gminne obchody Dnia Strażaka w Gminie Turek. Podczas wydarzenia nie zabrakło odznaczeń oraz życzeń przekazanych od zaproszonych gości.

Po nabożeństwie w kościele w Kaczkach Średnich, podczas którego modlono się o wszelkie łaski dla strażaków z terenu Gminy Turek oraz ich rodzin, druhowie wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na plac, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

-Najmłodsza jednostka w naszej gminie, właśnie ta w Kaczkach Średnich w tym roku obchodzi swój jubileusz, już 55-lecia istnienia. Cztery nasze jednostki funkcjonują od przeszło 100 lat. W tym czasie w tych jednostkach nastąpiła zmiana i to wielopokoleniowa i to jeśli chodzi o członków tych jednostek, w składach zarządów, na funkcjach prezesów, czy naczelników tychże jednostek. Mimo tych zmian, również zmian czasu, zmian politycznych, gospodarczych jednostki nasze cały czas trwają i funkcjonują i za sprawa starań aktualnych zarządów próbują się cały czas rozwijać. Zauważmy że cały czas na sztandarach naszych jednostek widnieje ciągle to samo hasło- „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Hasło które oddaje sens działalności strażackiemu. Jest naszym strażackim DNA. Cały czas aktualne- mówił wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk wspominając również o społecznym charakterze działalności strażackiej, a także o tym jak wiele inwestycji podjęto na terenie gminy. Wójt podziękował również wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój jednostek na terenie gminy Turek oraz złożył życzenia z okazji Dnia Strażaka.

Nie brakowało dobrych życzeń, przede wszystkim tego, aby strażacy zawsze wracali z akcji cali i zdrowi. Podziękowania skierowano zarówno też do ich najbliższych.

- Chciałbym wam złożyć życzenia z okazji Dnia Strażaka. Serdecznie podziękować za waszą codzienną służbę na rzecz drugiego człowieka. Za to, że oprócz tego, że służycie i pomagacie także integrujecie lokalne społeczności. Za to że jesteście wyjątkową formacją służby drugiemu człowiekowi- mówił Ryszard Bartosik dziękując również władzom gminy Turek za niezbędną i owocną współpracę. Wiceminister wspomniał również o środkach finansowych przeznaczonych na Ochotnicze Straże Pożarne oraz ustawie, która daje wiele przywilejów.

Wyjątkowo uroczystą chwilą było przyznanie odznaczeń druhnom i druhom.

Złoty medal ofiarowano podczas uroczystości Julianowi Marczakowi, Zbigniewowi Kamińskiemy oraz Franciszkowi Bekalarskiemu. Srebrnym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” uhonorowani zostali Józef Paweł Przybył, Henryk Łukasik i Zofia Lament. Brązowy medal „Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymali Arkadiusz Paruszewski, Arkadiusz Kolenda oraz Piotr Budka. Odznakę „Wzorowy strażak” postanowiono przyznać Michałowi Kurzawie.

Podczas wydarzenia głos zabrali również starosta turecki Dariusz Kałużny, członek Oddziału Wojewódzkiego OSP RP w Poznaniu Jarosław Pasik, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Robert Popkowski oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Turku bryg.Krzysztof Kubiak. Wszyscy przekazali życzenia dla druhen i druhów. Podziękowali również za pracę oraz zaangażowanie w ratowanie mienia i życia ludzi.

O Afryce wie wszystko – Michał Kiciński laureatem ...
Tuliszków: W Smaszewie jest już bezpieczniej. Mies...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.