Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Broniszewski najmocniej dostał po kieszeni, a pozostali? Jak schudły portfele władzy

Image_1

Wypłata wójta Przykony Mirosława Broniszewskiego na nowych zasadach jest o ponad 1600 złotych niższa niż dotychczas. A jak mają się portfele włodarzy pozostałych samorządów z powiatu tureckiego?

Od 1 lipca obowiązują nowe, niższe stawki wynagrodzenia zasadniczego wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, a także ich zastępców. Obniżka objęła także członków zarządów powiatów (w tym starostów i wicestarostów), członków zarządów województw (w tym marszałków i wicemarszałków), przewodniczących zarządów związków jednostek samorządu terytorialnego, ich zastępców oraz pozostałych członków. Cięcia wyniosły 20 proc. Konieczne stało się dostosowanie lokalnych przepisów do nowych warunków. W powiecie tureckim tylko w gminach Brudzew i Dobra nie było konieczności podejmowania uchwał - wynagrodzenie zasadnicze tamtejszych włodarzy mieści się bowiem w kwocie pomiędzy 3400 a 4700 zł, zaś dodatek funkcyjny nie przekracza ustawowego 1900 zł. Kogo wypłata ucierpiała jednak najbardziej?

Najwięcej na nowych przepisach stracił wójt Przykony, bo aż 1680 zł. Po zmianach jego pensja wynosi 9240 zł. Warto podkreślić, że to właśnie w gminie Przykona radni dwa razy podchodzili do głosowania nad uchwałą wprowadzającą zmiany w zarobkach, dając tym samym wyraz swojego niezadowolenia ze zmienionych przepisów. O 1070 złotych obniżyli wypłatę starosty radni powiatu tureckiego - teraz jest to 10 620 zł, a nie jak wcześnie - 11 690 zł. Burmistrz miasta Turek zarabia natomiast mniej o całe 600 złotych (było 11 220, jest 10 620 zł). W Tuliszkowie rada zmniejszyła uposażenie burmistrza z 10 050 zł na 9705 zł. Niewiele ponad sto złotych ubyło z wypłat wójta gminy Malanów (110 zł mniej) i Kawęczyn (mniej o 106 zł). Wójt gminy Turek zarabia natomiast o złotówkę mniej.

dsk

Kawęczyn: Zapraszamy na Dzień Kukurydzy w Dolinie ...
Malanów: Turniej Piłki Nożnej w Grąbkowie z okazji...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.