Brudzew: Narzędzia do innowacyjnego przekazu informacji z zakresu gospodarki odpadami.

Gospodarka odpadami

W IV kwartale 2021r. dzięki dotacji otrzymanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu udało się stworzyć w Gminie Brudzew kolejne narzędzia do innowacyjnego przekazu informacji z zakresu gospodarki odpadami.

W ramach przedsięwzięcia “ODPADY TO NIE ŚMIECI , lecz cenne surowce” w miejscach użytku publicznego powstało 7 tzw. przystanków recyklingu. Każdy z nich składa się z:

- zestawu stabilnych koszy do segregacji z podziałem na 4 frakcje : szkło, papier, tworzywa sztuczne i metale oraz bioodpady,
- tablicy informacyjno—edukacyjnej ODPADY TO NIE ŚMIECI oświetlonej lampą solarną,
- zgniatarki do butelek tupu PET.

Dodatkowo jeden z ww. punktów (usytuowany przy UG Brudzew) doposażony został pilotażowo w stację zbiórki małych elektroodpadów typu: baterie, ładowarki, telefony kom., itp.

Stworzenie tego typu miejsc to praktyczna edukacja, wspomagającą wyrobienie prawidłowych nawyków segregacji bez względu na miejsce pobytu mieszkańca.

Utworzone przystanki pokazują, iż gospodarka odpadami to nie tylko odizolowane, nieestetyczne kontenery i składowiska, ale dzięki wdrożeniu dobrych rozwiązań, mogą to być ciekawe i przyjazne środowisku miejsca.

Wizyta duszpasterska ponownie z obostrzeniami
Wideo: Z kopyta kulig rwie, czyli świąteczny proje...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 01 października 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.