Brudzew: Tradycyjne majowe świętowanie w rocznice wydarzeń sprzed 231 lat

Brudzew

Mieszkańcy Brudzewa i okolic wzięli udział w obchodach 231. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tradycyjnie z okazji dzisiejszego święta odbyła się msza święta, a pod pomnikiem delegacje złożyły kwiaty.

Msza święta za Ojczyznę odbyła się w kościele św. Mikołaja w Brudzewie. Następnie nastąpił przemarsz przedstawiciele samorządu, instytucji, placówek pod na plac przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Po odegraniu hymnu państwowego i podniesieniu flagi głos zabrał wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski.

- Nikt lepszego ustroju, jak demokracja jeszcze nie wymyślił. Widzimy co się dzieje za naszą wschodnią granicą, gdzie rządy autorytarne doprowadzają do czegoś, co nikomu nie mieści się w głowie. Giną dzieci, giną kobiety. Giną mężczyźni stojąc w obronie swojego kraju i stojąc w obronie całej Europy.

Licznie przybyłe delegacje przy asyście werbla złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową.

fot. M.JAC

View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/fakty/brudzew-1-6#sigProId9dd19b7221
„Vivat 3 Maj”. Big Band Miasta Turku w patriotyczn...
Przykona: Radosne i patriotyczne świętowanie ku pa...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.