Brudzew: Absolutorium i wotum zaufania z miłości do gminy

Brudzew

Patrzymy na naszą gminę, kochamy ją wszyscy - tymi słowami wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski podsumował jednogłośną decyzję radnych o udzieleniu mu absolutorium za 2021 roku. Wcześniej -również bez sprzeciwu zdecydowano o udzieleniu wójtowi wotum zaufania.

Absolutoryjna sesja rady gminy Brudzew miała miejsce we wtorek, 21 czerwca. Głosowanie nad wotum zaufania poprzedzone było, podobnie jak w latach poprzednich, prezentacją raportu o stanie gminy. Przedstawił go radnym wójt Cezary Krasowski, omawiając punkty dotyczące demografii, infrastruktury drogowej i oświaty. W ubiegłym roku gmina Brudzew wydała na cele oświatowe ponad 12,5 mln zł, przy subwencji w kwocie 6,4 mln zł.

- Co przyniesie kolejny rok, to państwo dowiedzie się na koniec tego roku, ale sytuacja nie przedstawia się różowo - skomentował kwestie związane z finansowaniem szkół i przedszkoli wójt Krasowski. W ubiegłym roku zmodernizowano ostatnią z czterech hydroforni na terenie gminy. W tym roku natomiast całe oświetlenie będzie już energooszczędne i inteligentne. Na podstawie zaprezentowanych danych radni podjęli jednogłośnie decyzję o udzieleniu wójtowi wotum zaufania.

Głosowanie nad absolutorium poprzedzone było odczytaniem sprawozdania finansowanego przez skarbnika gminy Brudzew, panią Wiolettę Gadomską. Dochody zaplanowane na początku ubiegłego roku w wysokości 30,9 mln zł zwiększono do kwoty 39,5 mln zł, a wykonano na poziomi 105 proc. Wydatki natomiast na początku roku wynosiły 33,8 mln zł, a w trakcie roku wzrosły do koty 41,9 mln zł. Wykonanie wydatków zamknęło się na poziomie 92,3 proc. Na inwestycje samorząd gminy Brudzew przeznaczył w 2021 roku ponad 6,3 mln zł, a plan zakładał kwotę 8 mln zł. Wydatki na drogi wyniosły 1,5 mln zł, prace związane z siecią wodociągową kosztowały 1,8 mln zł, 525 tys. zł przeznaczono na ochron przeciwpożarową, 569 tys. Zł wydano na oświetlenie uliczne i drogowe, natomiast 1,2 mln zł to wydatki inwestycyjne w oświacie.

Sprawozdanie finansowe pozytywnie oceniła zarówno Regionalna Izba Obrachunkowa, jak i komisje rady gminy. Decyzja o udzieleniu absolutorium wójtowi zapadła jednogłośnie.

- Udzielenie tego absolutorium to nie tyko dla mnie, ale dla pracowników urzędu gminy i jednostek organizacyjnych. To świadczy o tym, że pracownicy pracują wzorowo. Zdarzają się sytuacje trudne, ale jak tylko możemy staramy się dane problemy rozwiązywać jak najszybciej - podsumował wójt Cezary Krasowski. Na ręce włodarza oraz pani skarbnik przekazano tradycyjnie już bukiety kwiatów.

Tuliszków: Super Liga Judo w Oleśnicy
Koalicja Antypiracka przyznała Złote Blachy. Wyróż...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 29 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.