Brudzew: Bądź czujny, posadź bluszcz. Dofinansowanie na ekologiczne działanie

Ekologiczny projekt w gminie Brudzew
Wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski podpisał umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznającą dotację na realizację przedsięwzięć z zakresu ochrony powietrza. Projekt nosi nazwę „Bądź czujny, posadź bluszcz i dbaj o powietrze, którym oddychasz”. 
 
 
Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 34 020 zł. Jego głównym założeniem jest poprawa świadomości ekologicznej społeczeństwa. Dzięki pozyskanym środkom mieszkańcy korzystający z kotła węglowego (ci, którzy nie otrzymali czujki w poprzednim roku) przed sezonem grzewczym zostaną wyposażeni w certyfikowane urządzenia wykrywające tlenek węgla. 
 
Dodatkowo w ramach działania samorząd zachęca mieszkańców do uprawy roślin mających właściwości „antysmogowe”. Takim gatunkiem jest zimozielony bluszcz pospolity. Sadzonki trafią do wszystkich zainteresowanych mieszkańców. 
Władysławów: Muzyczny Port już w ten weekend
„Lato z Sanepidem” - tydzień higieny rąk

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.