Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: Barwny orszak w Galewie ogłaszał radosną nowinę

Orszak Trzech Króli

Wspólnie razem świętowano w Galewie w gminie Brudzew uroczystość Objawienia Pańskiego. Orszak Trzech Króli tradycyjnie już wyruszył spod kościoła w sobotę, 6 stycznia.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła. Po zakończeniu modlitwy odbył się Orszak Trzech Króli.

Podczas wydarzenia mieszkańcy Chrząblic i Izabelina reprezentowali Orszak Króla Baltazara z Afryki. Mieszkańcy Galewa, Wincentowa, Dzierżąznej, Czarnej Niwy i Józefowa reprezentowali natomiast Orszak Króla Kacpra z Europy, a Kalinowej, Bogdałowa, Woli i Bratuszyna Orszak Króla Melchiora z Azji. 

Wszyscy obecni wspólnie razem śpiewali kolędy i świętowali, jednak na tym nie koniec, bowiem jeszcze dzisiaj w Świetlicy Wiejskiej w Kalinowie o godzinie 15.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe.
 
Idziemy młodzi, Jezus się rodzi! Barwny Orszak Trz...
„W jasełkach leży!”, czyli Orszak Trzech Króli w N...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.