Brudzew: Brudzewskie metody rozwiązywania problemów alkoholowych

Sesja Rady Gminy Brudzew

W nowy rok Gmina Brudzew wejdzie z odświeżonym programem przeciwdziałania alkoholizmowi. Na ostatniej w 2019 roku sesji radni jednogłośnie przyjęli plan, w jaki sposób będą zwalczać to niepokojące zjawisko w gminie.

W dniu 30 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyła się XX sesja Rady Gminy Brudzew. Głównym punktem obrad było rozpatrzenie projektu Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałaniu Narkomanii na 2020 roku.

Założenia do tej strategii przedstawił Sekretarz Gminy.

– W programie na 2020 rok zmiany w stosunku do poprzedniego roku polegają przede wszystkim na tym, że w nadchodzącym roku nie będzie realizowany program Zachowaj Trzeźwy Umysł. Jednak Gminna Komisja ds. Problemów Alkoholowych spośród 23 innych dostępnych programów już kilka wybrała, które ma zamiar wdrożyć – wskazywał Tomasz Józefowicz.

Nadto do programu wpisano cel szczególny zakładający ograniczenie czasu spożywania alkoholu na terenie gminy. Tego rodzaju zapis ma w przyszłości umożliwić wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu od 22.00 do 6.00.

– Na terenie Brudzewa pojawiają się sygnały o pewnych nieprawidłowościach związanych ze spożywaniem alkoholu w nocy. Gmina i Policja na pewno będą się temu przyglądać i odpowiednio reagować. Jeśli dalej będą takie zdarzenia występować w przyszłości będzie możliwość podjęcia uchwały, która ograniczy sprzedaż alkoholu w nocy – mówił będący również członkiem Gminnej Komisji ds. Problemów Alkoholowych Józefowicz.

Nieoficjalnie mówi się, że wprowadzenie takiego zapisu do uchwały w sprawie gminnego programu przeciwdziałania alkoholizmowi jest związane z faktem, że niebawem w centrum Brudzewa ma powstać całodobowy sklep monopolowy, co wśród mieszkańców wzbudza pewne obawy.

Nadto radni przyjęli plan pracy rady i komisji na 2020 rok, a przewodniczący Kazimierz Wdowiński i wójt Cezary Krasowski złożyli radnym oraz mieszkańcom życzenia noworoczne.
Władysławów: Radni jednogłośnie poparli budżet na ...
Kawęczyn: Budżet z inwestycjami na 2020 rok

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Czarek w piątek, 03 stycznia 2020 10:56

Bez przesady. We Władysławowie w samym centrum 4 monopole .. i nikt nie zwiera. Jak chcą coś robić to niech nie wydają zezwoleń na sprzedaż alkoholu i po problemie.

Bez przesady. We Władysławowie w samym centrum 4 monopole .. i nikt nie zwiera. Jak chcą coś robić to niech nie wydają zezwoleń na sprzedaż alkoholu i po problemie.
Gość - Cezary w środa, 01 stycznia 2020 23:00

Do redaktora pytanie: Czy wójt na sesji stawiał wino musujące (szampan) z alkoholem czym też może bez alkoholu?
Jestem ciekaw czy na pytanie padnie odpowiedź... A może niech się wypowie sam wójt???
Głowa psuje się od głowy

Do redaktora pytanie: Czy wójt na sesji stawiał wino musujące (szampan) z alkoholem czym też może bez alkoholu? Jestem ciekaw czy na pytanie padnie odpowiedź... A może niech się wypowie sam wójt??? Głowa psuje się od głowy :p:p:p
Gość - xxx-lucyfer w wtorek, 31 grudnia 2019 15:48

Sklepy w Brudzewie nie licząc Lewiatana, są otwarte do 22.

Sklepy w Brudzewie nie licząc Lewiatana, są otwarte do 22.
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.