Brudzew: By zatrzymać się i spojrzeć wstecz, czyli jubileusz par małżeńskich

Brudzew

Jubileusz 25 i 50-lecia obchodziły pary małżeńskie z terenu gminy Brudzew. Uroczystość ta należy do tych, w których uczestniczy się z wielkim wzruszeniem. Jest to również okazja, by zatrzymać się i spojrzeć wstecz na to, co zostało osiągnięte podczas wspólnego życia.

Jubileusz pożycia par małżeńskich z terenu gminy Brudzew odbył się w piątek, 30 grudnia. Tego właśnie dnia świętowały małżeństwa ślubujące w roku 1971 i 1972, a także 1996 i 1997. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządu, jubilaci oraz zaproszeni goście.

-Porównam małżeństwo do jazdy motocyklem. Jak się wsiada na motocykl ze swoim wybrankiem, wybranką, odpala się ten motocykl i wydaje się że ta droga będzie prosta, słoneczna. Ale niestety tak się dzieje, że na starcie ta droga jest prosta, ale pojawiają się zakręty, zaczyna czasami z boku wiać wiatr, dziury w drodze, huragany. I wtedy razem na tym motocyklu jeśli się trzymacie, to przejdziecie tę drogę mimo wichur, wiatru, wybojów i ostrych zakrętów. Każdy myśli, że to jest łatwe, jednak to nie jest łatwe- mówił wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski życząc również jubilatom zdrowia, szczęścia i kolejnych lat w zgodzie.

Podczas wydarzenia pogratulowano oraz wręczono medale łącznie 42 parom, a specjalnie dla gości swoje talenty artystyczne zaprezentowali wychowankowie Szkoły Podstawowej w Brudzewie.

fot.M.JAC
 
Już wkrótce w Tuliszkowie wyjątkowe wydarzenie muz...
Rekordowe inwestycje z rządowymi funduszami

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.