Brudzew: „Dalej będziemy kontynuować to, co rozpoczęliśmy”, czyli wójt Cezary Krasowski oraz radni złożyli ślubowanie

I Sesja Rady Gminy Brudzew

Uroczysta sesja Rady Gminy Brudzew odbyła się 21 listopada w hali sportowej. Ślubowanie złożyli ponownie wybrany na wójta Cezary Krasowski oraz radni, którzy będą wspólnie podejmować decyzje przez najbliższe pięć lat.

Po uroczystym ślubowaniu oraz przekazaniu zaświadczeń przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia. Jako pierwszy głoś zabrał wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski.

-Chciałbym podziękować mieszkańcom gminy Brudzew za to, że obdarzyli mnie po raz kolejny zaufaniem. Jest to czwarta kadencja. Chciałbym podziękować radnym nowej kadencji, sołtysom, a także paniom z kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń, druhom i druhnom, wszystkim, których spotkałem na swojej drodze i zawsze wspomagali mnie, dawali energię do pracy, do działania. Ale sami wiele na pewno byśmy nie zrobili. Tutaj na sali są kierownicy jednostek organizacyjnych, a także pracownicy tych jednostek, pracownicy Urzędu Gminy. Lider bez zespołu jest słaby. My natomiast mamy silny zespół składający się z wielu wartościowych ludzi i za to serdecznie, z całego serca wszystkim serdecznie dziękuję. Za poparcie, miłe słowa. Dziękuję też konkurentom, którzy startowali w wyborach za to, że ta kampania wyborcza nie była taka, jak nieraz się słyszy. Nasza gmina może służyć przykładem. Dziękuję gminnej i obwodowym komisją wyborczym za sprawne przeprowadzenie wyborów. Kierunki rozwoju naszej gminy określiliśmy i dalej będziemy kontynuować to, co rozpoczęliśmy, ale bez wsparcia, pracy i wzajemnego zrozumienia i kompromisu nie da się wiele zrobić. Dlatego proszę o wsparcie, o kompromis, o zrozumienie, wyrozumiałość. Na pewno wtedy łatwiej jest nam wszystkim pracować dla dobra naszych mieszkańców- mówił ponownie wybrany na wójta gminy Brudzew Cezary Krasowski.

Przedstawiciele samorządów, instytucji oraz placówek oświatowych złożyli włodarzowi najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazili nadzieję na dalszą współpracę.

Długo wyczekiwaną chwilą był wybór przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących Rady Gminy Brudzew. Komisja skrutacyjna w składzie Iwona Hofman- przewodnicząca, Mirosław Andrzejewski oraz Dariusz Kiciński po podliczeniu wszystkich głosów radnych ogłosili, iż przewodniczącym Rady Gminy Brudzew został Kazimierz Wdowiński. Jego kandydaturę poparło 9 radnych, 1 był przeciwny.

Funkcję wiceprzewodniczących w tej kadencji pełnić będą natomiast Piotr Maciaszek oraz Zdzisław Kaźmierczak.
 
Władysławów: Kobiety rządzą – wójt Klanowska oficj...
Malanów: „Wiem o tym, że moje zadanie jest trudne…...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 20 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.