Brudzew: „Dnia jednego o północy”, czyli spotkanie wigilijne w Galewie

Spotkanie Wigilijne w Galewie

„Opłatkowe Inspiracje Galewskiego Wzgórza Przemienienie” to przesłanie, które towarzyszyło wyjątkowej uroczystości, która odbyła się dzisiaj, tj. 8 grudnia w Szkole Podstawowej w Galewie. Wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego.

W świątecznym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów, instytucji, placówek oraz mieszkańcy Galewa i okolic.

Klimat Świąt Bożego Narodzenia podczas wydarzenia czuł każdy. Wszystko za sprawą występujących artystów. W uroczystości udział wzięło Stowarzyszenie Kalinova, które zaprezentowało nastrojowe świąteczne postorałki.

Przed zaproszonymi gośćmi zaprezentowały się również dzieci ze Szkoły Podstawowej w Galewie z filią w Chrząblicach. „Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie” zaśpiewała Maja Pietrzak, Jagoda Bukowiecka wykonała „W żłobie leży”, natomiast Karolina Kasprzak – Koper „Pastuszek” i wspólnie z Kasią Ryglewską „Lulajże Jezuniu”. Swoim głosem pochwalił się również wielokrotnie Jakub Jasnowski i Amelka Sobczyk. Obecni mogli podziwiać głosy członków zespołu Schola.

Wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Valentinus było wyjątkowe między innymi dlatego, że przyświecała mu akcja charytatywna. Chętni mogli przekazać pieniądze dla Kuby, który potrzebuje pomocy, aby wrócić do zdrowia.

Obecni przypomnieli sobie jakie są najstarsze zwyczaje oraz tradycje świąteczne. Niespodziankę miała Lokalna Grupa Działania dzięki której do sali mieszczącej się w Szkole Podstawowej zawitał sam Diabeł z kolędnikami.

Wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk oraz wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski złożyli serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, a następnie wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędy.

Po modlitwie goście serdecznie podzielili się opłatkiem i skosztowali wyśmienitych potraw uszykowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.
fot.M.JAC
Zakończyły się szkolenia dla mieszkańców Gminy Tur...
Międzynarodowy sukces Andrzeja Opłatka. Pierwsze m...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.