Brudzew: Druhowie z Brudzynia podsumowali swoje osiągnięcia

Spotkanie sprawozdawcze OSP Brudzyń

Trwa okres sprawozdawczy w jednostkach OSP. W sobotę, 18 stycznia, na walnym zebraniu spotkali się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzyniu (gm. Brudzew), którzy podsumowali miniony rok i wyznaczyli kolejne plany do zrealizowania.

Spotkanie punktualnie o godz. 17.00 w miejscowej remizie otworzył dh Henryk Świętochowski – prezes OSP Brudzyń, który w słowie wstępu powitał zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.im. wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski wraz z zastępcą Pawłem Jacaszkiem i sekretarzem Tomaszem Józefowiczem, radni gminy Kazimierz Wdowiński i Mateusz Kaszyński, wicestarosta turecki Władysław Karski, delegacja ZOG ZOSP RP w Brudzewie w składzie dh Romuald Rumiejowski, dh Piotr Maciaszek oraz dh Piotr Jankowski.

Przewodniczącym zebrania został dh Kazimierz Wdowiński, a na sekretarza obrad wybrano dh Krzysztofa Świętochowskiego. Prezes OSP Brudzyń w kilku słowach przedstawił osiągniecia jednostki z minionego roku. Druhowie w 2019 roku m.in. reprezentowali powiat turecki na Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej OSP w Grodzisku Wielkopolskim, zajęli 3. miejsce w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, przyjmowali w swojej remizie pielgrzymów na Jasną Górę, a także zorganizowali piknik rodzinny wraz z loterią fantową dla mieszkańców miejscowości. Członkowie OSP Brudzyń byli widoczni w trakcie świąt kościelnych i państwowych, współpracowali z Bankiem Żywności i Kołem Gospodyń Wiejskich z Brudzynia, a także z innymi jednostkami gminy Brudzew.

Na 2020 roku wyznaczyli sobie ambitne plany. Wśród nich znalazł się m.in. prace porządkowe wokół remizy. Zamierzają także pozyskać zbiornik brezentowy o pojemności 10 tys. litrów wody oraz pompę do zanieczyszczonej wody. Chcą zabudować przyczepkę oraz wymalować linie obrysowe w garażu. Przydałoby im się także mikrofon i nagłośnienie. Po sprawozdaniu komisji rewizyjnej zarząd OSP Brudzyń jednogłośnie otrzymał absolutorium.

W trakcie uroczystego spotkania przekazano także na ręce druha Patryka Bajdka aparat fotograficzny. Zakup został dokonany przez jednostkę OSP Brudzyń przy udziale wiele sponsorów. Druh Patryk zajmuje się fotografią ratowniczą i współpracuje z jednostkami z terenu gminy Brudzew. Dzięki jego zaangażowaniu możliwe jest dokumentowanie działań podejmowanych przez druhów strażaków i utrwalanie ich na kartach historii. Jego postawa została doceniona zakupionym dla niego sprzętem.

Na zakończenie walnego zebrania głos zabrali zaproszeni goście, którzy nie szczędzili słów uznania pod adresem druhen i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzyniu.
fot. Patryk Bajdek
Konkurs butelkowy rozstrzygnięty
Kawęczyn: Policjanci zlikwidowali dziuplę samochod...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.