Brudzew: Energia i doświadczenie - OSP Chrząblice podsumowała rok

OSP Chrząblice

Śmiało można powiedzieć, że Ochotnicza Straż Pożarna w Chrząblicach (gmina Brudzew), łączy w sobie niegasnącą energię do działania z wieloletnim doświadczeniem swoich członków. Śmiało może to potwierdzić dh Józef Lament, który w jednostce działa już od 70 lat.

Okazją do rozmów o działalności OSP Chrząblice było sobotnie (29 lutego) walne zebranie sprawozdawcze. Druhowie wraz z zarządem jednostki podsumowali 2019 rok. Przed strażakami z Chrząblic w minionym roku postawiono wiele wyzwań, jak chociażby duże akcje gaśnicze w Smulsku, Turku (pożar Profim) i Malanowie (Sun Garden). Obecny na zebraniu wicestarosta powiatu tureckiego Władysław Karski docenił druhów biorących udział we wspomnianych działaniach. Okolicznościowe statuetki otrzymali Tomasz Maciaszek, Szymon Maciaszek, Piotr Rosiak, Piotr Maciaszek, Adam Maciaszek, Grzegorz Rosiak i Kacper Szkopek.

Podsumowanie roku to również doskonała okazja, aby wyróżnić tych strażaków, którzy od lat angażują się w działania jednostki. Za dziesięcioletnią wysługę odznaczono Annę Rosiak, a za piętnastolecie pracy na rzecz OSP Chrząblice wyróżniono Piotra Ptasińskiego i Wojciecha Walendowskiego. Odznaczenia z okazji 20-lecia służby w OSP wręczono Tomaszowi Przybyle i Dariuszowi Rychterowi. Kolejne jubileuszowe odznaczenia otrzymali Maciej Lament (30 lat), Piotr Maciaszek i Piotr Wituła (40 lat), Bogumił Rosiak i Kazimeirz Pawlak (50 lat). Największe brawa zebrał jednak 88-letni Józef Lament, który odebrał odznaczenie za 70-letnią służbę.

fot.Patryk Bajdek

Oszukali setki osób sprzedając nielegalną TV. Nie ...
Od dziś droższy przejazd autostradą A2

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gość w poniedziałek, 02 marca 2020 13:31

Co to za wyrażenie, że oficjele fotografują sie pod flagą księstwa MONAKO ? ( Zdj.48 )

Co to za wyrażenie, że oficjele fotografują sie pod flagą księstwa MONAKO ? ( Zdj.48 )
Gość
środa, 29 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.