Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: Farma fotowoltaiczna ZE PAK już za rok

Kopalnia

Na terenach wsi Janiszew i Koźmin już w połowie przyszłego roku ma zacząć działać farma fotowoltaiczna o mocy 70 MWp. Inwestorem jest Zespół Elektrowni Pątnów Adamów Konin.

O inwestycjach w odnawialne źródła energii wiele mówi od pewnego czasu wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski. Farma, gdzie inwestorem jest wycofujący się z energetyki węglowej ZE PAK powstać ma we wschodniej części gminy, na terenie po dawnej odkrywce Koźmin.

Powierzchnia terenu, na którym stanąć ma farma fotowoltaiczna to 100,7 hektarów, a w skład inwestycji wejdą moduły fotowoltaiczne o mocy rzędu 440 W, inwertery o mocy 185 kW i transformatory 20/0,4 kV oraz transformator wyprowadzenia mocy 110/20/20/kV (63,5/31,5/31,5 MVA).

Zespół Elektrowni Pątnów Adamów Konin od pewnego czasu odchodzi od węgla na rzecz OZE. Stare bloki węglowe wycofywane są z eksploatacji. Jak podają źródła, w ciągu ostatnich lat koncern energetyczny wyłączył bloki o mocy 1293 MW.

oprac. na podstawie wnp.pl

Aktywnych zakażeń w powiecie przybywa. Wśród chory...
Tuliszków: Wakacje z judo! Zapraszamy

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - xxx-lucyfer w czwartek, 23 lipca 2020 20:14

A co z WOT, drugim Biskupinem, itp? To już nieaktualne?

A co z WOT, drugim Biskupinem, itp? To już nieaktualne?
Gość
niedziela, 16 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.