Brudzew: Finanse pozytywnie ocenione przez radnych

Image_8

Nadwyżka w budżecie, wykonanie planu finansowego, sprawna realizacja wielu inwestycji - to wszystko złożyło się na fakt, że w ubiegłym tygodniu radni gminy Brudzew udzielili wójtowi Krasowskiemu absolutorium.

W ubiegłorocznym budżecie zaplanowano dochody w kwocie 29 620 476 zł, które w trakcie roku zwiększono o ponad 3,2 mln zł. Wykonanie budżetu po stronie dochodu wyniosło 102,7 proc. Wydatki zaplanowano w wysokości 28 638 560 zł. W trakcie roku zwiększono je o blisko 6,3 mln zł. Wykonanie budżetu po stronie wydatków wyniosło 92,76 proc. Planu. Budżet na rok 2017 zamknął się nadwyżką w kwocie 1 368 222, 93 zł przy deficycie planowanym w kwocie 2 050 584 zł. Nadwyżkę, jak podkreślano podczas sesji, udało się osiągnąć dzięki wykonaniu dochodów, a także oszczędnościom po stronie wydatków. Plan finansowy został zrealizowany zgodnie z założeniami.

Cieszy fakt, że udało się zrealizować wszystkie planowane inwestycje. Do najważniejszych zaliczyć należy przebudowę i rozbudowę stacji uzdatniania wody, przebudowa sieci wodociągowej oraz kanalizacji sieciowej na terenie SUW w miejscowości Dąbrowa o wartości 2 689 575,73 zł), a także liczne remonty cząstkowe dróg gminnych i wewnętrznych. Wybudowano sieć wodociągową na odcinku Galew – Chrząblice – Izabelin (wartość zadania 278 956,72 zł), a także nowe zaplecze szatniowo-sanitarne na ul. Piaski w Brudzewie (ok. 700 000,00 zł) oraz budowę oświetlenia ulicznego.

-Dziękuję za współpracę. Co roku ta współpraca przez 12 lat układa się zdrowo z państwa strony. Chciałbym również podziękować wszystkim pracownikom Urzędu Gminy, pracownikom jednostek organizacyjnych za to co zrobili, bo sam nic bym praktycznie nie był w stanie zrobić bez zespołu zgranych ludzi i za to serdecznie dziękuję- mówił wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski.

Radni jednogłośnie przychylili się do wniosku o udzielenie wójtowi absolutorium.

Leczenie pijawkami dla zdrowia i urody, czyli hiru...
Przykona: Trust The Process zwycięzcą turnieju STR...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 października 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.