Brudzew: Fotowoltaiczne panele na budynkach użyteczności publicznej

fotowoltaika

Gmina Brudzew chce, aby na budynkach użyteczności publicznej pojawiły się instalacje fotowoltaiczne. W tym celu podczas środowej (15 lipca) sesji radni podjęli decyzję o zmianach w budżecie, zabezpieczających środki na opracowanie stosownych dokumentacji.

Jak wyjaśniał wójt Cezary Krasowski gmina chce inwestować w instalacje fotowoltaiczne tam, gdzie jest to opłacalne.

- Staramy się o znalezienie dofinansowania, taki plan mamy. Na razie chcemy opracować dokumentacje. Po analizach okazało się, że w hydroforni w Dąbrowej jest to nieopłacalne - mówił wójt gminy Brudzew, dodając, że w tym przypadku byłaby potrzebna dużo większa moc, wymagając uzyskania stosownej koncesji.

W związku z tym w przyjmując zmiany w budżecie zmniejszono dotację dla Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Dąbrowa o 232 tys. zł. Z tej kwoty 150 tys. zł. Przeznaczono na instalację fotowoltaiczną dla hydroforni w Galewie, a 30 tys. zł na instalację fotowoltaiczną dla Zakładu Gospodarki Komunalnej w Brudzewie. Zabezpieczono również środki na wykonanie dokumentacji na potrzeby zainstalowania paneli fotowoltaicznych dla takich obiektów jak np. boisko przy ul. Piaski, hala sportowa w Brudzewie, świetlica wiejska w Chrząblicach, Szkoły Podstawowe w Koźminie i Galerie czy też Przedszkole Gminne w Brudzewie.
Tuliszków: Obóz sportowo- rekreacyjny w Mielnie
Dobra: Podopieczna DPS poważnie poszkodowana w poż...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 26 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.