Brudzew: Galewskie Wzgórze powitało pielgrzymów. Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

Galew

Po raz pierwszy oficjalna pielgrzymka z Turku do Galewa wyruszyła w 1852 r. Ta tradycja trwa do dziś. Jak każdego roku także i teraz wierni z całej okolicy wyruszyli na pątniczy szlak, aby wspólnie się modląc uczestniczyć w w Święcie Przemienienia Pańskiego.

Po modlitwie i błogosławieństwie pielgrzymi wyruszyli spod parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz św. Barbary w Turku. Na trasę wyruszyli też pątnicy z parafii św. Michała Archanioła w Russocicach. Wszyscy wspólnie spotkali się na galewskim wzgórzu, w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego, gdzie o godzinie 10.00 rozpoczęła się msza święta za pomyślność.

6 sierpnia to dla mieszkańców powiatu tureckiego szczególna data, będąca upamiętnieniem ocalenia z epidemii cholery w XIX wieku. W podziękowaniu za tamtejszy cud każdego roku odbywają się pielgrzymki, podczas których wierni poprzez modlitwę proszą o dalsze łaski.
Tuliszków: Już za tydzień „Koncert z nutką humoru”
Niepokonany Kamil Gardzielik! To już piętnaste zwy...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.