Brudzew i Kawęczyn z dofinansowaniem na OZE

fotowoltaika

Gmina Brudzew, wspólnie z gminą Kawęczyn będzie realizować projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej pod nazwą „Wykorzystanie energii odnawialnej w gminach Brudzew i Kawęczyn poprzez budowę instalacji fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych”.

Samorządy złożyły swój wniosek na dofinansowanie projektu jeszcze w 2017 roku. Wówczas jednak mimo pozytywnej oceny formalnej oraz merytorycznej gminy nie otrzymały środków, ponieważ do podziału było 90 mln zł na całe województwo wielkopolskie. Z Dofinansowania mogło zatem skorzystać 18 projektów spośród 105, które zostały pozytywnie ocenione.

Po blisko czterech latach dzięki oszczędnościom wynikającym z postępowań przetargowych i zwiększeniu kwoty alokacji przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego projekt w Brudzewie i Kawęczynie będzie mógł zostać zrealizowany. Poinformował o tym wójt Cezary Krasowski podczas środowej (24 lutego) sesji rady gminy Brudzew. Projekt opiewa na kwotę ponad 6,3 mln zł, a podpisanie umowy z Urzędem Marszałkowskim ma nastąpić w połowie marca.

Ile kosztuje zdrowa żywność?
Od soboty tylko maseczki

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 26 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.