Brudzew: Jaka praca, taka płaca, czyli inkaso dla sołtysów ustalone

Sesja Rady Gminy Brudzew

Dzisiaj, tj. 13 lutego odbyła się sesja Rady Gminy Brudzew. Jednym z głównych tematów był pobór podatku rolnego, leśnego i od nieruchomości w drodze inkasa oraz ustanowienie inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso. Wójt Cezary Krasowski podsumował również wybory sołtysów, które niedawno odbyły się w gminie Brudzew.

Na terenie gminy Brudzew przeprowadzone zostały zebrania wiejskie w poszczególnych sołectwach mające na celu wybory sołtysów i rad sołeckich. W kilku sołectwach nastąpiły zmiana osób pełniących funkcję sołtysa, czyli inkasenta.

-Odbyły się wybory. Mamy pięciu nowych sołtysów. To są sołtysi miejscowości Bogdałów, Bratuszyn, Galew, Chrząblice i Cichów. W pozostałych sołectwach, których mamy 23 są sołtysi, którzy byli poprzednią kadencję- informuje Cezary Krasowski.

W 10 sołectwach frekwencja wyniosła ponad 20 %- tam wybory odbyły się w pierwszym terminie. Najniższą frekwencję- 6,44% odnotowano w Brudzewie. Drugie od końca miejsce zajął Brudzyń-8,71%.
Najwyższą frekwencję odnotowano w sołectwie Podłużyce- 45,95%. Druga od góry była miejscowość Wincentów- 31%, a trzecia to Chrząblice- 27,5%.

Wójt gminy zaproponował ustalenie kwoty inkaso dla poszczególnych inkasentów. Kwoty uzależnione są od ilości podatników w poszczególnych sołectwach, kwot zebranego podatku i ilości rozniesionych decyzji wymiarowych.

-Sołtysi umocowali się prawnie, aby pobierać podatki. Musi być taka uchwała podjęta. Od momentu kiedy ta uchwała zostanie przez państwa uchwalona i opublikowana w dzienniku urzędowym będą wszyscy sołtysi mocowani prawnie. W tej chwili jest bez zmian ta uchwała- mówił wójt Cezary Krasowski.

Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie – 12 głosów „za”. Dwóch radnych nie uczestniczyło w głosowaniu z racji tego, że pełnią funkcję radnego i sołtysa.

1. Sołectwo Bogdałów – Tomasz Janczyk
2. Sołectwo Bratuszyn – Błażej Łaszkiewicz
3. Sołectwo Brudzew – Zbigniew Synenko
4. Sołectwo Brudzyń – Anna Surdyga
5. Sołectwo Cichów – Małgorzata Kos
6. Sołectwo Chrząblice – Krzysztof Gryglewski
7. Sołectwo Dąbrowa - Andrzej Warych
8. Sołectwo Galew – Dariusz Kiciński
9. Sołectwo Głowy – Piotr Pusty
10. Sołectwo Izabelin – Renata Zabłocka
11. Sołectwo Janiszew – Zdzisław Kazimierczak
12. Sołectwo Janów – Alina Ciesielska
13. Sołectwo Kolnica – Krzysztof Kubanek
14. Sołectwo Kozubów – Ryszard Fic
15. Sołectwo Koźmin – Henryk Mituta
16. Sołectwo Krwony – Rafał Dziamara
17. Sołectwo Kuźnica Janiszewska
18. Sołectwo Kwiatków -Agnieszka Gruchot
19. Sołectwo Marulew – Leszek Sylwestrzak
20. Sołectwo Olimpia/Bierzmo – Artur Witaszek
21. Sołectwo Podłużyce – Jerzy Kowalski
22. Sołectwo Tarnowa – Anna Woźniak
23. Sołectwo Wincentów – Józef Budynek
Elektroniczna rekrutacja do WOT
Tuliszków: Umowa na modernizację linii sortowania ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Roman w środa, 13 luty 2019 20:44

No wszystko ładnie pięknie ale drodzy radni weźcie się za robotę drogi dziurawe, jak spadł śnieg to nie łaska zgłosić żeby drogi wczesnym rankiem były odsnieżone i bezpieczne tak żeby można było do pracy jechać. Nie widzę działania żadnego co nie których oprócz siedzenia. Przepraszam nie ważne są potrzeby mieszkańców ważne jest że czy się stoi czy się leży kasa się należy.

No wszystko ładnie pięknie ale drodzy radni weźcie się za robotę drogi dziurawe, jak spadł śnieg to nie łaska zgłosić żeby drogi wczesnym rankiem były odsnieżone i bezpieczne tak żeby można było do pracy jechać. Nie widzę działania żadnego co nie których oprócz siedzenia. Przepraszam nie ważne są potrzeby mieszkańców ważne jest że czy się stoi czy się leży kasa się należy.
sobota, 24 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.