Brudzew: Kolejne litry krwi na 100-lecie parafii w Galewie przelane

Akcja Poboru Krwi

Już po raz kolejny w świetlicy wiejskiej w Kalinowej (gm. Turek) krwiodawcy podzielili się tym co mają w sobie najcenniejsze. Za ten niesamowity dar każdy z nich otrzymał słodki pakiet czekolad, a także wpisał się w wyjątkowe zadanie, czyli uzbieranie stu litrów krwi z okazji 100-lecia istnienia parafii na Galewskim Wzgórzu Przemienienia. Czy to się uda? Przekonamy się już niebawem.

W poniedziałek, 7 czerwca, w murach remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalinowej zorganizowany został kolejny pobór krwi. Wszyscy chętni mogli to uczynić w godzinach od 9.00 do 13.00. Akta była obsługiwana przez personel z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Do oddania czerwonego płynu zgłosiły się tego dnia aż 34 osoby, z czego do donacji lekarz zakwalifikował 29 z nich. Oddali oni 13,05 litra bezcennego lekarstwa, którego nie można w żaden sztuczny sposób wyprodukować i zastąpić w ludzkim organizmie. Organizatorami akcji było Stowarzyszenie Valentinus i OSP Kalinowa we współpracy z Parafią Galew.

Kolejna szansa na oddanie krwi już niebawem. Czy uda się zebrać 100 litrów krwi, aby uczcić stulecie parafii w Galewie? O tym przekonamy się w piątek 6 sierpnia. Wówczas to w trakcie odpustu na galewskim wzgórzu pojawi się krwiobus, w którym będzie można się podzielić najpiękniejszym humanitarnym darem, który człowiek może dać drugiemu człowiekowi. W trakcie uroczystości nastąpi także podsumowanie rocznej akcji.

Zdjęcia: OSP Kalinowa, Stowarzyszenie Valenitnius


Wakacje na wsi? Tylko w Wielkopolsce!
Władysławów: Zderzenie motocyklisty i osobówki w R...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 20 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.