Brudzew: Kolejny odpust w gminie. Tym razem w Janiszewie

Image_38

W czwartą niedzielę miesiąca, 22 lipca, w Janiszewie odbył się odpust parafialny ku czci Matki Boskiej z Góry Karmel, nazywaną również MB Szkaplerzną.

Sumie odpustowej odprawionej o godz. 12.00 przewodniczył ks. dr Henryk Witczak, proboszcz parafii w Janiszewie w latach 2008 – 2011. W służbę liturgiczną zaangażowali się druhowie z OSP Koźmin, OSP Krwony i OSP Janiszew. Dwie ostatnie jednostki wystawiły z tej okazji poczty sztandarowe podczas głównych obchodów tego lokalnego święta. Nie zabrakło także muzyków z Orkiestry Dętej OSP Brudzew, którzy swoją grą ubogacili mszę świętą oraz procesję eucharystyczną na zakończenie uroczystości.

Odpust przyciągnął znaczną liczbę wiernych. Dużą atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, były stragany odpustowe z zabawkami.

Janiszewska parafia pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej powstał już w XIV wieku. Jednak obecna świątynia został wzniesiona dopiero po II wojnie światowej. Do wspólnoty należy także kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa w Posoce. Obecnie proboszczem w Janiszewie jest ks. Zbigniew Jałoszyński.

MK
 
Przykona: Tłumy nad zbiornikiem wodnym. Kąpielowe ...
Gm.Turek: Zderzenie dwóch aut w miejscowości Cisew...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Janina w czwartek, 13 lutego 2020 18:30

Jaka szkoda, że nie zachował się stary kościół w Janiszewie! Tam w dniu 9 października 1792 roku była ochrzczona moja praprababka Jadwiga z Więcławków Janiszewska, urodzona w Krwonach z Tomasza i Agaty Więcławków. Do ślubu z Szymonem Janiszewskim szewcem w Głownie w 1812 roku zmieniła swoje nazwisko na Więcławska. Miała dwu braci Izydora i Floriana Hieronima więc może jeszcze jacyś potomkowie Więcławków z Krwon lub Brudzewa żyją? Proszę o więcej zdjęć i wiadomości o historii Krwon, Janiszewa i Brudzewa.
Pozdrawiam serdecznie
Janina Władysława Janiszewska

Jaka szkoda, że nie zachował się stary kościół w Janiszewie! Tam w dniu 9 października 1792 roku była ochrzczona moja praprababka Jadwiga z Więcławków Janiszewska, urodzona w Krwonach z Tomasza i Agaty Więcławków. Do ślubu z Szymonem Janiszewskim szewcem w Głownie w 1812 roku zmieniła swoje nazwisko na Więcławska. Miała dwu braci Izydora i Floriana Hieronima więc może jeszcze jacyś potomkowie Więcławków z Krwon lub Brudzewa żyją? Proszę o więcej zdjęć i wiadomości o historii Krwon, Janiszewa i Brudzewa. Pozdrawiam serdecznie Janina Władysława Janiszewska:)
Gość
poniedziałek, 03 października 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.