Brudzew: Kompostujesz i zyskujesz. Zmiana w opłatach za śmieci

śmieci

Radni z gminy Brudzew zdecydowali o zwolnieniu z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości, którzy bioodpady składować będą w przydomowym kompostowniku.

Nowelizacja tzw. ustawy śmieciowej obowiązująca od 6 września 2019 r. wprowadziła możliwość ulg dla tych gospodarstw, gdzie odpady z frakcji bio składowane są w przydomowych kompostownikach. Z takiego rozwiązania korzysta chętnie wiele samorządów, również z powiatu tureckiego.

Podczas ostatniej sesji ulgę dla gospodarstw domowych, w których odpady będą trafiać do kompostownika zamiast do brązowych worków wprowadzili radni z gminy Brudzew. Wysokość zwolnienia to złotówka miesięcznie od nieruchomości. Zacznie ono obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku, a chętni będą musieli złożyć stosowną deklarację w urzędzie.

Podaruj komputer
Sprawdź krok po kroku, jak samodzielnie wykonać gi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.