Brudzew: Magiczna Noc Świętojańska

Image_23

Mimo że weekend nie obdarzył słońcem to pochmurna pogoda wcale nie przeszkodziła mieszkańcom Brudzewa i okolic w sobotnim (26.06) celebrowaniu Nocy Świętojańskiej.

Wydarzenie rozpoczęło się o 15.30 barwnym korowodem, który przeszedł spod brudzewskiej remizy na stadion przy ul. Piaski. Tam na uczestników czekały występy przygotowane przez dzieci i młodzież z Gminnego Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej w Brudzewie. Oprócz dmuchanych zamków, licznych konkursów i dobrej muzyki, każdy mógł spróbować smakołyków i swojskiego jadła przygotowanych przez panie z Klubu „Brudzewianki” –współorganizatorki imprezy, obok GOK „Wozowania”, Wójta Gminy Brudzew oraz OSP Brudzew, której orkiestra strażacka zaprezentowała na scenie kilka utworów rozrywkowych w swoim wykonaniu. Głównym elementem wydarzenia były wianki, które po ocenie przez jury zostały rzucone w nurt rzeki Kiełbaski. Na zakończenie przy rozpalonym tradycyjnym świętojańskim ognisku odbyła się zabawa taneczna.
 
„Wciąż wzbijają się w górę, mierząc wysoko…”- czyl...
Kawęczyn wśród Orłów Polskiego Samorządu 2018

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 19 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.